Potřetí na prvním místě

Jakub Mrvka slavil výhru v předposledním závodě kartkrosového Mascom Cupu v rakouském Nordringu

Po dvou sedlčanských prvenstvích ovládl Jakub Mrvka další rallycrossový závod v rámci kartkrosového Mascom Cupu 2015. Jezdec stáje KM Racing si v Rakousku vítězstvím před závěrečným dílem mistrovského seriálu upevnil celkově druhé místo. Titulovou pozici, na níž figuruje Jan Kuneš, má v dosahu už jen v teoretické rovině.

V Nordringu se Kubovi Mrvkovi v minulosti nedařilo, ale poslední zářijovou neděli si na rakouském okruhu vylepšil náladu. „Docela jsem si tam spravil chuť,“ smál se sedlčanský závodník. „Jednou jsem dojel čtvrtý, když jsem v posledním kole udělal na prvním místě hodiny, loni jsem zase dostal stop za předčasný start. Teď je té smůly konec.“

Trať vedli pořadatelé víc po asfaltu než v posledních letech. To Mrvkovi sedělo, což potvrdil vítězstvím stylem start – cíl. „Po součtu všech rozjížděk jsem byl první, takže jsem měl výhodu při výběru startovní pozice. Ve finále se mi povedlo odstartovat a jen jsem v zrcátku sledoval, jak se to za mnou mlelo. To se mě ale netýkalo a udělal jsem si trochu náskok. Už se přede mě nikdo nedostal a v klidu jsem dojel do cíle,“ vyprávěl.

Poslední závod kartkrosového Mascom Cupu 2015 se pojede 11. října v sedlčanské Kotlině, ale na rozdíl od jarního a letního podniku, které se tam uskutečnily na rallycrossové trati a skončily Mrvkovou oslavou, je tentokrát na programu autokrosové klání.