Liaz se v Sosnové zúčastnil Setkání mistrů

Ve vybrané společnosti se o uplynulém víkendu představil kamion Liaz týmu KM Racing. Byl totiž vystavený na exhibičním Setkání mistrů, které se tradičně uskutečnilo na Autodromu v Sosnové u České Lípy.

Diváci, kteří v Sosnové zaplnili tribuny Global Assistance Racing Arény, sledovali na rallycrossové trati to nejlepší z domácího motorsportu a k tomu si mohli prohlédnout dakarský kamion Liaz.

„Nejednalo se o vůz, který pojede Rallye Dakar 2015. Ten už putuje na trajektu do Buenos Aires, ale o kamion, který označujeme Liaz Race 2, a který mi až do odletu do Jižní Ameriky poslouží k tréninku,“ sdělil o zdařilé akci pilot ostrého kamionu Martin Macík mladší.

KM Racing Media / min

VIDEO // ROAD2LeHAVRE3 // DKR2015

VIDEO // MARTIN MACÍK Jr. // DKR2015

Ostrý Liaz se postaví na náměstí!

KM Racing se bude v Sedlčanech loučit. Tým pak odveze dakarskou techniku na trajekt

Tradiční rozloučení stáje KM Racing s příznivci a partnery před odjezdem do francouzského přístavu Le Havre proběhne v úterý 18. listopadu od 12:00 na náměstí T. G. Masaryka v Sedlčanech. Na místě bude nová posádka kamionu Liaz ve složení Martin Macík mladší, Míla Janáček a Michal Mrkva, vedení týmu a pochopitelně kompletní technika.

„Chceme našim příznivcům ukázat, jaká vozidla se v lednu 2015 představí na Rallye Dakar. Zájemci si budou moci prohlédnout závodní Liaz, který dostal nový drsnější design, doprovodný MAN, obytný kamion a novinářskou Toyotu,“ sdělil Martin Macík, který má před sebou premiérový Dakar v roli řidiče.

„Fanoušci si také mohou přijít pro nové plakáty“ pokračoval s tím, že další den pak sedlčanský tým přepraví do Francie veškerou techniku, která se po nalodění na trajekt vydá na dalekou cestu přes oceán.

V Le Havru proběhnou základní technické a administrativní přejímky pro vstup do slavné soutěže a předání vozidel pořadatelům. Po moři se auta poplaví asi měsíc a po novém roce si je členové KM Racingu před dakarským startem vyzvednou z přístavu v Buenos Aires.

„Při posledním testu u nás v Kotlině jsem byl z auta nadšený. Fungovalo úplně neuvěřitelně, takže se moc těším, že to tak bude pokračovat i v lednu, až v Argentině odstartujeme do Rallye Dakar,“ pravil optimisticky šofér Macík junior.

KM Racing Media / min

Martin Macík vyráží na Dakar s číslem 525

Stejné číslo jako v loňském ročníku, 525, ponese kamion, v němž bude Martin Macík usilovat potřetí v řadě o úspěšné dobytí cíle Rallye Dakar. Rozdíly jsou tu však dva: zatímco v lednu startoval Martin ještě v roli navigátora, na Dakaru 2015 zažije dakarskou premiéru jako pilot. A ten druhý rozdíl spočívá v použité technice: Martin bude na Dakaru pilotovat týmový kamion č. 1, zatímco letos startoval ve voze označovaném jako Liaz Race 2.

Oba kamiony můžete od pátku do neděle ve dnech 7.-9.11. osobně spatřit v expozici KM Racingu na výstavě Rychlá kola 2014 v Lysé nad Labem. Kuriózně se tak na jednom místě potkávají oba závodní kamionové speciály KM Racingu, a navrch oba nesou číslo 525. Martinův kamion je navíc vyveden v designu pro Dakar 2015, byť na vzhledové úpravě dle Martinových slov tým ještě zapracuje.

“Přiznám se, že mým oblíbeným číslem je trojka, a ta v našem startovním čísle nefiguruje. Na druhou stranu, číslo 525 nám při posledním Dakaru přineslo štěstí, dokázali jsme s ním dobře dojet, takže bych si přál, aby podobným způsobem stálo při nás štěstí i tentokrát. Na Dakaru 2015 budeme startovat s navigátorem Mílou Janáčkem a mechanikem Michalem Mrkvou. Trošku jsme doufali v nižší startovní číslo vzhledem ke startovní pozici, budeme mít 25 kamionů před sebou, a to na prašných argentinských pistách nebude zrovna příjemné. Na druhou stranu musím uznat, že je to můj první Dakar v roli pilota, z řidičů kamionů budu možná dokonce nejmladší a tak si lepší startovní nasazení pro další léta budu muset teprve vyjet na trati. Je tedy na nás, jak se nám to podaří,” dodal Martin Macík.

Dodejme, že kromě dakarských liazek můžete v expozici KM racingu potkat i doprovodnou Toyotu nebo malou buggy pro kartcross. Takže pokud nejedete zrovna na velké setkání holandských dakaristů do Valkenswaardu, přijeďte do Lysé nad Labem! Bude se na co koukat!

KM Racing Media / Jiří Vintr