Žluté Liazy ze Sedlčan ozářily Jarní setkání mistrů v Sosnové

Vůbec poprvé mohli čeští fanoušci Rallye Dakar spatřit vozy českých týmů ve specializované dakarské expozici v rámci soutěžního klání s předváděcími jízdami. Na Jarním setkání mistrů v Sosnové patřil k těm nejvíce viditelným právě KM Racing, byl jedním ze šestice českých dakarských uskupení, která se na akci prezentovala. A ani ne vždy nejpříznivější počasí neodradilo zástupy dakarských fandů…

KM Racing přivezl do dakarského bivaku v Sosnové dva závodní kamiony, s nimiž kroužili po místním okruhu Martin Macík Jr. a Vlastimil Vildman. V depu byl ještě asistenční speciál MAN 6×6, obytný kamion Liaz a mobilní bar partnera týmu, energetických nápojů Big Shock. Diváci si přišli na své při zevrubné prohlídce všech kamionů, do níž patřila i možnost posadit se za volant. Vrcholem akce byla polední autogramiáda všech českých dakarských pilotů v akreditačním středisku. Ještě půl hodiny po zahájení akce se na podpis stála pořádná dakarská fronta.

Na trati v Sosnové české kamiony nejprve defilovaly, ale v poledne jezdci přidali do kroku, když divákům na tribuně předvedli nefalšovaný dakarský jump, na němž Martinův speciál létal nejvýše i nejdále, ostatně Martin má z častých tréninků v Sedlčanské kotlině patřičnou průpravu…

sosnova 004

sosnova 008

“Prezentace na Setkání mistrů plně zapadla do naší strategie v průběhu celého roku. Snažíme se, aby fanoušci motorismu mohli naše auta vidět nejen před odjezdem na Dakar, a tahle akce pro to byla ideální. Přitom víme, že v zahraničí, zejména v Holandsku, jsou setkání dakaristů už po léta zcela běžná a chodí na ně spousty lidí, tak proč by nemohli fanoušci chodit i u nás, kde má Rallye Dakar dlouhodobou popularitu? Byla to první akce svého druhu pro dakarské fanoušky a já pevně věřím, že nebude poslední a že za námi lidé i nadále rádi zajdou. Ti, kdož přišli, viděli, že KM Racing je parta otevřených lidí, mohli si zakoupit naše tričko či čepici, získat plakát či podpis, popovídat. V tomhle snažení budeme určitě pokračovat,” dodal po skončení akce Martin Macík Jr.

sosnova 002

sosnova 001

sosnova 005

V mezidobí, kdy se oba závodní speciály třeba objeví na další akci, tým vytrvale pracuje na stavbě nového závodního speciálu, který se rodí v sedlčanských dílnách a už nabírá plné kontury. Tým se už těší na setkání s pravým dakarským terénem při tradičním červnovém testování v tuniském Ksar Ghillane.

Video z akce najdete na tomto odkazu: KM Sosnová chápeš?!

KM Racing media / Jiří Vintr

Liazy budily pozornost v Holešovicích i ve Kbelích

Pilot kamionu Martin Macík mladší se v rámci přípravy občas objeví na startu běžeckých závodů

Již tradiční přítomnost na výstavě Motocykl a účast Martina Macíka mladšího v běžeckém závodě Kbelská desítka, to byly akce, na nichž měl začátkem března své zastoupení dakarský tým KM Racing.

O výstavu Motocykl 2015 byl velký zájem a lidé si v Holešovicích za krásného počasí mohli vybrat mezi Matějskou poutí a motoristickými skvosty. Expozice KM Racingu byla jako obvykle hned u hlavního vstupu do areálu pražského Výstaviště, kde se tým prezentoval spolu se svým hlavním partnerem BigShock.

„Fanoušci obdivovali dakarský speciál LIAZ Race 1, Toyotu Hilux a MAN 6×6, tedy techniku, která se v únoru vrátila z letošní Rallye Dakar. Vedle toho si návštěvníci mohli prohlédnout motocykl Yamaha 450 Dakar Kit, rozdávali jsme nové plakáty, které jsem podepisoval. Pro Českou televizi dělali rozhovory Láďa Fajtl a Pavel Kubíček,“ popsal úspěšný víkend Martin Macík ml., který si na nedělní dopoledne odskočil na severovýchodní okraj Prahy.

Ve Kbelích se měl původně v rámci přípravy na další sezonu zúčastnit populárního běhu na 10 kilometrů. „Kbelskou desítku mi doporučil můj trenér Pavel Provázek, který na závodu byl i jako můj partner značky Survival. Bohužel jsem nemohl běžet kvůli zánětu vazů v kolenním kloubu, ale na místo jsem přesto dorazil se speciálem LIAZ Race 2, který se tam stal velkou atrakcí,“ vyprávěl pilot soutěžního kamionu a naznačil, že by se v budoucnosti rád několika běžeckých závodů zúčastnil.

„Víc běhat jsem začal v říjnu na závěr přípravy na Rallye Dakar 2015 a po návratu jsem v tom pokračoval. Kbelská desítka měla být můj první závod, speciálně jsem se na ní připravoval, ale dva týdny před startem mě při tréninku začalo tak bolet koleno, že jsem musel zastavit. Až ho vyléčím, určitě se na pár závodech objevím, samozřejmě pokud to nebude kolidovat s akcemi KM Racingu. Ježdění za volantem zůstane prioritou, ale když se naskytne příležitost, tak si nějaký desetikilometrový závod zaběhnu, což mi přispěje k rozvoji síly a vytrvalosti,“ prozradil.

Samotného závodu Kbelská 10 se zúčastnilo přes 1700 běžců, tvářemi akce byli kromě Martina Macíka i olympionici Petr Koukal a Ondřej Synek. Společně předávali ceny vítězům a pak se zúčastnili autogramiády.

KM Racing Media / min