Martin Macík zve na FMX Gladiator Games

Přijďte se podívat, jak auta a motorky létají

Martin Macík zve všechny příznivce silných strojů na nejstarší evropskou freestylovou motokrosovou akci FMX Gladiator Games, která proběhne 24. 10. v O2 aréně v Praze.

Tato přehlídka silných strojů se letos odehraje už po patnácté. Minulé ročníky vždy přinesly výjimečné zážitky, salta na motocyklech Harley Davidson, sněžném skútru a také jezdce, kteří jsou ochotní jít až za hranice svých možností.

Martin Macík se FMX Gladiator Games zúčastní už podruhé, představí tu novou podobu svého závodního kamionu pro Dakar 2016 a plánuje, že bude sledovat skoky menšího vozu, MINI, který letos na přehlídce předvede svou show. „Na FMX Gladiator Games se těším každý rok. Jsou mi sympatické zejména tím, že se v jednu chvíli na jednom místě sejde velké množství lidí, kteří jsou stejní blázni jako já. Baví nás adrenalin a nebojíme se výkonů, na které si nikdo normální netroufne. Jsem si jistý, že letos bude na co koukat,“ uvedl Martin Macík.

Kdo už jednou zažil elektrizující atmosféru FMX Gladiator Games  a stal se svědkem výkonů, při kterých se tají dech, určitě si další ročník nenechá ujít. Auta, kamiony, motocykly, skútry i bugyny a neohrožení jezdci, kteří ve vzduchu předvedou nové triky, to vše podpořené živou muzikou.

Po FMX Gladiator Games čeká na Martina Macíka finální příprava na lednovou Rallye Dakar. Předcházet jí bude listopadová prezentace techniky v rodných Sedlčanech, rozloučení s fanoušky a nalodění kamionů i doprovodných vozidel ve Francii, odkud budou trajektem převezeny do Jižní Ameriky. Přípravy na letošní Dakar se Martin Macík rozhodl absolvovat ve voze MINI JCW Countryman. Vůz MINI se totiž, stejně jako Martin, účastní Dakaru a tak se nejedná o spojení čistě náhodné.

Fanoušci mohou Martinovu cestu na Dakar podpořit prostřednictvím projektu Todokazeme.cz. První etapa Rallye Dakar 2016 pak odstartuje 3. ledna z Buenos Aires.

KM Racing Media

Druhé místo úspěchem

V závěrečném podniku Mascom Cupu nedojel Jakub Mrvka do cíle, ale se celkovým účtem sezony je spokojený

Poslední vystoupení v kartkrosovém Mascom Cupu 2015 si Jakub Mrvka představoval jinak. Na domácí autokrosové trati v sedlčanské Kotlině se chtěl se sezonou rozloučit předním umístěním, ale nebylo mu dopřáno, aby byl v cíli odmávnutý šachovnicovým praporkem. I tak mu konečném pořadí šampionátu patří stříbrná příčka, titul získal Jan Kuneš.

Do závodního tempa se Kuba Mrvka dostával poněkud volněji, na čemž se částečně podepsaly problémy s technikou jeho kartu. Na svůj obvyklý standard se dostal až od semifinálových jízd a do finále postoupil jako čtvrtý nejrychlejší, díky čemuž ho čekal start z první řady.

„Na tu bídu z předchozího programu to bylo super. Měl jsem skvělý start, ale byli jsme vepředu hrozně našťouchaný. Do pravý zatáčky jsme najeli dva vedle sebe a soupeř – myslím, že to byl Zdeněk Paul – mi zadními koly zkřížil cestu. Narval mě na svodidla a já si o ně urval kolo,“ popsal smutně okamžiky rychlého konce ve finálové jízdě sedlčanský závodník.

„Docela mě to naštvalo. Na celkové pořadí to už sice nemělo vliv, ale chtěl jsem se doma pěkně svézt a zazávodit si. Třeba to mohlo vyjít na bednu, ale to jsou závody,“ krčil Mrvka rameny. Když se ale ohlédne za celou sezonou, tak u něj převládá spokojenost, protože si polepšil z loňského pátého místa na druhé.

„Letos se na mě víc usmívalo štěstí, ale největší změnou k lepšímu byla změna auta. Vyměnil jsem vůz Honda za Yamahu, což se projevilo na výkonu. Sezona ale byla jako na houpačce. Dvakrát jsem vyhrál rallycross v Sedlčanech a jednou autokros v rakouském Nordringu. Dařilo se mi i v Nové Pace a Přerově. Naproti tomu jsem udělal boudu v Bousově a nešlo mi to v Poříčí a na Slovensku,“ dodal Kuba, jehož letos ještě čeká poslední závodní vystoupení, kterým bude na konci listopadu exhibiční Setkání mistrů v Sosnové.

 KM Media Racing /min