Děti ve dvou středočeských dětských domovech si už užily Mikuláše – dostaly bohatou nadílku hraček a navíc měly možnost posadit se do kabiny závodního kamionu, který jezdí Rallye Dakar! Nejmladší pilot kamionu slavné Rallye Dakar Martin Macík a motocyklista Lukáš Kvapil, který si zazávodí na Dakaru v roce 2017, se totiž na jeden den proměnili v čerta a Mikuláše. Dětem přivezli hračky, které věnoval Mattel, a zařídili tak dětem krásné odpoledne v Dětském domově Racek a Dětském domově Pyšely. V obou dětských domovech, ve kterých žije dohromady asi 70 dětí, se dostalo na každého – pro ty nejmenší přinesl čert s Mikulášem barbíny a autíčka, pro školáky zase scrabble.

„Vždy jsem byl na druhé straně a čerty spíše vyhledával, ale teď poprvé jsem byl za čerta já sám a spolu s Lukášem Kvapilem, který šel za Mikuláše, jsme měli možnost obdarovat děti z dětských domovů. Byl to super zážitek. Sám mám předvánoční období moc rád. A dárky raději dávám, než dostávám. A tady jsme jich rozdali až až. Výrazy dětí, když nevěděly, jestli se mě bát nebo ne, byly nezapomenutelné. A když sám čert přijel s kamionem, který jezdí na Dakar? To už byl vrchol,“ řekl plný dojmů Martin Macík, závodník stáje KM Racing, který už 2. ledna v Argentině odstartuje první etapu nejnáročnějšího závodu na světě, proslulé Rallye Dakar.

Den plný rozzářených dětských očí začal v Dětském domově Racek, kam dorazila trojice Mikuláš, čert, anděl v závodním kamionu Liaz. Všechny děti si pak za básničku vysloužily hračky podle svého výběru. U holčiček nejvíc zabodovaly barbíny a u kluků budily největší zájem autíčka, starší děti zase nejčastěji sáhly po scrabblu. V odpoledních hodinách pak mikulášský závodní kamion dorazil do Pyšel do dětského domova, kde Martina Macíka a Lukáše Kvapila kluci zahrnuli závodnickými dotazy a vrtalo jim hlavou, jak je možné, že čert jezdí v kamionu, zatímco holčičky víc než závodní speciál, zaujaly panenky. Ti nejmenší i ti nejstarší, měly nakonec možnost nasednout do závodního kamionu a na chvíli se přenést z deštivých Čech do Jižní Ameriky a stát se neohroženým závodníkem, který brázdí pouštní duny a vyhrává Rallye Dakar.