Členové týmu KM Racing se během víkendu ukázali na akcích, které přímo nesouvisí s jejich závodním programem

Nejen závody a testováním se zabývá KM Racing. Kromě tradičního programu, jehož cílem je příprava na start v Rallye Dakar 2016, se zúčastňují členové sedlčanské stáje nejrůznějších promo akcí, kde se s jejich posádkami, technikou a plány mohou seznámit i lidé, kteří vyloženě nepatři mezi motoristické fanoušky.

Klasickým případem byl uplynulý víkend, kdy se zástupci stáje KM Racing představili hned na čtyřech místech. Otec a syn Macíkové – tedy šéf týmu a pilot kamionu Liaz – vyrazili v sobotu do Českých Budějovic, kde se zúčastnili Open Air festivalu, který na náměstí Přemysla Otakara II. pořádala společnost Bosch.

„Jednalo se o oslavu 750 let výročí vzniku města. O akci byl veliký zájem, děti s rodinami si mohli vyzkoušet hned několik atrakcí a jednou z nich byla i naše Líza a dakarská motorka,“ říkal Martin Macík mladší. „Přišlo spousta kamarádů. České Budějovice mám moc rád, je to super město a žijí v něm super lidi, takže jsem měl radost, že nás firma Bosch kontaktovala“.

Kolem šesté večer KM Racing sbalil techniku a ještě se vypravil na druhou akci, kterou byla TruckShow Lužnice. „Sjela se tam fakt spousta kamioňáků. Byla to celovíkendová akce, kterou moderovali Michal Suchánek a Richard Genzer. Pořadatelé zajistili účast několika desítek kamionů a my tam přijeli jako překvapení. Povozil jsem na místním poli – které jsem doslova zvoral – výherce jejich soutěže. Bylo moc příjemné,“ dodal Mates.

Už v pátek se na základní škole Dubňany u Hodonína představil motocyklista Lukáš Kvapil, který vedle KM Racingu reprezentuje i sportovce Dukly. „Byl jsem tam vlastně vyslaný služebně vojenskou policií a Duklou Praha. Předváděli jsme výstroj a výzbroj zásahové jednotky Olomouckého kraje a současně jsem tam představil sebe jako závodníka Dukly a svůj dakarský speciál Yamaha 450. Školáky zajímala vojenská technika a zároveň i motorka. Děti pak poslouchaly mé vyprávění o závodech a zajímalo je, jak se stát sportovcem,“ vyprávěl Lukáš Kvapil.

V sobotu se pak přesunul na pražskou náplavku, kde motorkářský klub MDA Ride pořádal charitativní akci na podporu nemocných se svalovou dystrofií. Lukáš zájemcům představil tréninkovou dakarskou motorku KTM 690 a enduro KTM 450, s kterým nedávno absolvoval extrémní závod Erzberg Rodeo. Kromě toho byl k vidění doprovodný dakarský vůz Toyota Hilux.

„Opět se tam uskutečnila prezentace armády, vojenské policie a všech ostatních složek Integrovaného záchranného systému a pak i mě jako sportovce Dukly. Kromě nás tam vystupovala řada známých osobností, uskutečnily se workshopy a předváděčky. Cílem bylo ukázat pohled na svět očima člověka za řídítky motocyklu, a způsob, jak pomoct nemocným. Celkový výtěžek akce byl předán na léčbu svalové dystrofie,“ vysvětlil Kvapil.

KM Racing Media / min