Fotoreportér Petr Lusk představil čerstvé dakarské snímky v interiéru českého architektonického skvostu

Zámeček Chateau Kotěra v Ratboři na Kolínsku byl v sobotu 22. března dějištěm setkání stáje KM Racing a jeho příznivců. Kromě soutěžní techniky si mohli návštěvníci v hotelových prostorách prohlédnout originální výstavu týmového fotoreportéra Petra Luska z letošního ročníku Rallye Dakar. 

Motorističtí fanoušci si vyzkoušeli, jak se sedí v kamionu Liaz, který dojel v lednu do dakarského cíle v chilském Valparaisu na třináctém místě. Vedle něj poznali doprovodný vůz MAN, motocykl a čtyřkolku z dílny Josefa Macháčka. Milovníci vytříbené architektury Jana Kotěry zase obdivovali zámeček s hotelem a restaurací, který byl v roce 1911 původně postavený pro majitele ratbořského cukrovaru Bernarda Mandelíka.

Celý program za příjemného jarního počasí moderoval z improvizovaného pódia před zámkem dlouholetý kamarád členů KM Racingu a známý offroadový jezdec Vlastimil Korec. Za tým byli i s rodinami přítomni jeho šéf Martin Macík starší, pilot liazky Vlastimil Vildman, navigátoři Josef Kalina a Martin Macík mladší a pochopitelně Petr Lusk. 

„Během celé soboty přišly do areálu Chateau Kotěra stovky lidí. Celé rodiny diskutovaly s dakaristy o maratonských soutěžích a naslouchaly všetečným otázkám, které na členy týmu mířil Vlasta Korec. Dvě desítky vybraných velkoformátových snímků Petra Luska byly rozmístěny v interiéru českého architektonického skvostu,“ popsal hlavní body vydařené akce Martin Macík mladší.

KM Racing zároveň upozornil hosty na možnost zúčastnit se květnového testování v Tunisku, které zájemci o tuto tradiční akci už pomalu zaplňují. Organizátoři v Ratboři nezapomněli ani na dítka návštěvníků. Pro ně byly připraveny „dětské dílničky“, při nichž například vyráběly obrázky z týmových fotografií. Akci v pátek večer ve vyhlášené zámecké restauraci předcházela diskotéka pro uzavřenou společnost. 

KM Racing Media / min