Desátí v Iquique, ale stále v nejistotě

Ani v cíli šesté etapy Rallye Dakar z Antofagasty do Iquique se kamionová posádka stáje KM Racing nedozvěděla, jestli bude v nejnáročnějším motoristickém maratonu pokračovat. Páteční dějství přitom Martin Macík jr., Miloslav Janáček a Michal Mrkva jeli v kabině liazu s vědomím, že se po jeho dokončení dozvědí, jak jury vyřešila jejich neprojetí cílem čtvrteční páté etapy.

Jenže verdikt jim zatím nikdo nesdělil. V pátek tak nejprve absolvovali 322 kilometrů dlouhou spojovačku a po ní rychlostní zkoušky, která měřila 277 km. A jízdu poblíž pacifického pobřeží a přes písečné duny, do níž odstartovali z 32. pozice, zvládli naprosto skvěle.

„Výsledkem stíhací jízdy je desáté místo a předjetí zhruba pětadvaceti vozů včetně továrních speciálů. Děkujeme za podporu. Nicméně, stále nevíme, co s námi bude dál,“ pozastavil se pilot Martin Macík nad panující nejistotou.

Posádce KM Racingu se na jejich liazce ve čtvrtek zadřelo ložisko v zadním diferenciálu. Kvůli tomu nemohla využívat náhon na obě nápravy, a proto musela vynechat několik kontrolních bodů, za což by podle pravidel měla být vyloučena za soutěže.

KM Racing Media / min