Druhé místo úspěchem

V závěrečném podniku Mascom Cupu nedojel Jakub Mrvka do cíle, ale se celkovým účtem sezony je spokojený

Poslední vystoupení v kartkrosovém Mascom Cupu 2015 si Jakub Mrvka představoval jinak. Na domácí autokrosové trati v sedlčanské Kotlině se chtěl se sezonou rozloučit předním umístěním, ale nebylo mu dopřáno, aby byl v cíli odmávnutý šachovnicovým praporkem. I tak mu konečném pořadí šampionátu patří stříbrná příčka, titul získal Jan Kuneš.

Do závodního tempa se Kuba Mrvka dostával poněkud volněji, na čemž se částečně podepsaly problémy s technikou jeho kartu. Na svůj obvyklý standard se dostal až od semifinálových jízd a do finále postoupil jako čtvrtý nejrychlejší, díky čemuž ho čekal start z první řady.

„Na tu bídu z předchozího programu to bylo super. Měl jsem skvělý start, ale byli jsme vepředu hrozně našťouchaný. Do pravý zatáčky jsme najeli dva vedle sebe a soupeř – myslím, že to byl Zdeněk Paul – mi zadními koly zkřížil cestu. Narval mě na svodidla a já si o ně urval kolo,“ popsal smutně okamžiky rychlého konce ve finálové jízdě sedlčanský závodník.

„Docela mě to naštvalo. Na celkové pořadí to už sice nemělo vliv, ale chtěl jsem se doma pěkně svézt a zazávodit si. Třeba to mohlo vyjít na bednu, ale to jsou závody,“ krčil Mrvka rameny. Když se ale ohlédne za celou sezonou, tak u něj převládá spokojenost, protože si polepšil z loňského pátého místa na druhé.

„Letos se na mě víc usmívalo štěstí, ale největší změnou k lepšímu byla změna auta. Vyměnil jsem vůz Honda za Yamahu, což se projevilo na výkonu. Sezona ale byla jako na houpačce. Dvakrát jsem vyhrál rallycross v Sedlčanech a jednou autokros v rakouském Nordringu. Dařilo se mi i v Nové Pace a Přerově. Naproti tomu jsem udělal boudu v Bousově a nešlo mi to v Poříčí a na Slovensku,“ dodal Kuba, jehož letos ještě čeká poslední závodní vystoupení, kterým bude na konci listopadu exhibiční Setkání mistrů v Sosnové.

 KM Media Racing /min