Dvě třetí místa z Pacova

Kristýna Vítková zahájila sezonu v domácím motokrosovém mistrovství, v plánu má i řadu zahraničních startů

Nadějný vstup do sezony má za sebou motokrosařka Kristýna Vítková. Devatenáctiletá amazonka v barvách stáje KM Racing se dostala při úvodním podniku mistrovství České republiky v Pacově dvakrát na stupně vítězů, v nadcházejícím závodním období má v plánu celou řadu startů včetně mistrovství světa.

Pro Kristýnu Vítkovou se jednalo o letošní třetí vystoupení a v prvním dílu sedmidílného seriálu Buksa/Ados motokros 2016 si vedla velice dobře. „V kvalifikaci jsem skončila třetí a od toho se odvíjel další program. První rozjížďka se mi docela povedla, bojovala jsem i o druhé místo, ale jistě jsem dojela třetí. Ve druhé jízdě mi start nevyšel. Ze začátku jsem byla osmá, ale postupně jsem se na třetí příčku prokousala,“ vyprávěla mladičká motokrosařka.

„Se závody jsem spokojená, mám body, nic zlého se mi nepřihodilo a můžu pokračovat v sezoně. Výsledek je to výborný i s ohledem na to, že jsem z holek, které u nás motokros jezdí, nejmladší. Nejlepší dvojice Barbora Laňková a Jana Antošová jsou o dost starší, mají víc najeto a jsou mnohem zkušenější. Když vím, že mám někoho před sebou, tak mám o motivaci postaráno,“ prozradila.

Přes zimu došlo u Kristýny Vítkové ke dvěma změnám. „Jednak jsem se stala stálou členkou týmu KM Racing a pak jsem si pořídila nový model motorky. Zůstávám u čtyřtaktu KTM SX-F 250, výhodné je pro mě to, že má startér. Například při pádu je jednodušší, že zmáčknu tlačítko a jedu dál,“ vysvětlila.

Prioritou Kristýny Vítkové je letos domácí motokrosový šampionát, ale v plánu má mnohem větší množství akcí. „Víc bych chtěla startovat v Ladies cupu, jak se v Německu říká ženskému otevřenému motokrosovému mistráku. Už tento pátek zamířím do německého Teutschenthalu, kde mám startovat v závodě mistrovství světa. V tomto seriálu budeme zvažovat účast i v dalších velkých cenách. Koncem května bych měla jet v Polsku jednorázový závod mistrovství Evropy,“ vyprávěla závodnice z Benešova.

„O nějakých výkonnostních metách před sezonou se nechci šířit. Nejdůležitější je, abych ji zvládla bez újmy na zdraví. V domácím mistráku je můj cíl dohonit Barboru Laňkovou a Janu Antošovou, protože jsou starší rychlejší,“ dodala.

min / KM Media Racing

foto Martin Marek