Jako den a noc

Při autokrosu v Poříčí nad Sázavou se na neoblíbené trati od Jakuba Mrvky navíc odvrátilo štěstí

Pokaždé není posvícení, mohl si říkat po nedělním závodě kartkrosového Mascom Cupu 2015 v Poříčí nad Sázavou Jakub Mrvka. Zatímco před týdnem doma v Sedlčanech po jasném vítězství jásal, tentokrát neměl po desátém místě ve finále důvod k oslavám.

„Tahle autokrosová trať mi nesedí jezdecky ani není příznivá pro můj motor. Navíc mě zrovna nepodržela technika,“ vyprávěl Jakub Mrvka o okruhu se spoustou zatáček a několika výjezdy a sjezdy. S měřenými tréninky byl ještě spokojený, ale po půl kole první rozjížďky skončil – praskla mu totiž zadní poloosa.

Tím pádem nastupoval do druhé z posledního místa, ale situace se opakovala (!). Znovu startoval úplně vzadu, ale tentokrát už v cíli uviděl šachovnicový praporek. „Dojel jsem šestý, ale protože jsem v předchozích dvou rozjížďkách nabral dvě nuly, nastoupil jsem do semifinále opět na chvostu,“ líčil neveselý průběh osmého dílu KartCross Mascom Cupu.

„V prvním semifinále jsem skončil šestý a byl jsem vůbec rád, že jsem postoupil do áčkového finále. Musel jsem v něm ale startovat až ze čtvrté řady a nakonec dojel desátý. Proti Sedlčanům to byl pořádný sešup. Strašný, jako den a noc,“ kroutil hlavou Jakub Mrvka.

I když v Poříčí nad Sázavou přišel o pěknou řádku bodů, přesto v jedenáctidílném seriálu zůstal na druhém místě průběžného pořadí. Teď si KartCross vybírá měsíc prázdnin a další závod se pojede až poslední srpnový víkend v Dolním Bousově. „Trať je tam rychlejší, což je pro mě výhodnější. Auto mezitím celé rozeberu, všechno zkontrolujeme a snad si v Bousově spravím chuť,“ dodal.

KM Racing Media / min