Tým KM Racing se o uplynulém víkendu představil na Ratolest Festu a v pivovaru Ferdinand

Motoristé ošlehaní Rallye Dakar a děti slavící svůj svátek. I takové spojení funguje. Kdo přišel poslední květnovou sobotu na pražskou náplavku Rašínova a Hořejšího nábřeží, aby se zúčastnil akce zvané Ratolest Fest, mohl podařenou symbiózu zblízka sledovat. Netřeba dodávat, že v roli dakarských hrdinů účinkovali členové stáje KM Racing a jejich technika. Dětští návštěvníci si zase méně tradičním způsobem užívali svůj mezinárodní svátek.

Sedlčanská stáj se na náplavku dostala díky svým partnerům Leatherman & Led Lenser. „Měli jsme místo hned vedle jejich stánku a kolem proudily davy lidí. Bylo to zajímavé hlavně pro děti. Rozdali jsme neskutečné množství plakátů, kamion Liaz se změnil v prolejzačku. Děti se střídaly za volantem, šplhaly na Lukášovu motorku a mačkaly a kroutily všemi možnými páčkami, až jsme měli strach, jestli pak vůbec půjde nastartovat,“ vyprávěl řidič kamionu Martin Macík mladší.

„Každý, kdo na takovou akci přijde, tak si chce vyzkoušet, jak se na motorce přidává plyn a představuje si při tom, jak uhání někde v poušti. Tím mačkáním plynové páčky se v karburátoru nahromadil benzín, ale mechanik měl motorku na Ratolest Fest tak dobře nachystanou, že po skončení akce chytla na první pokus,“ vykládal Lukáš Kvapil o svém stroji Yamaha 450.

„Děti ovšem dokáží během pár okamžiků na řídítkách zmáčknout to co já za minutu, něco jim ukazovali i jejich tátové, maminky se nejrůznější podrobností chtěly dozvědět zase přímo ode mě. Zájem byl třeba o fungování roadbooku, takže se na motorce vystřídaly celé rodiny,“ říkal jezdec, jehož o prvním červnovém víkendu čeká v Rakousku start v extrémním endurovém závodě Erzberg. 

Kromě Ratolest Festu se zástupce týmu KM Racing představil veřejnosti ještě na jednom místě. Ostřílený pilot kamionů Liaz Vlastimil Vildman se v Benešově zúčastnil zajímavé akce pod názvem Setkání historických vozidel pro děti, která se konala v areálu pivovaru Ferdinand.

„Program začal dopoledne v  pivovaru, kde si zájemci prohlíželi automobilové a motocyklové veterány, mezi něž ovšem Liaz, s kterým jsem jezdil Rallye Dakar, zdaleka nepatří. Asi po dvou hodinách následovala spanilá jízda v okolí Benešova a kolem Konopiště, kde byl na zámeckém parkovišti cíl. Byla to pro dospělé i dětské diváky, kterých přišlo do pivovaru asi dva tisíce, myslím fajn pohodová akce,“ dodal Vlasta Vildman.

KM Racing Media / min