Na dni otevřených dveří České televize obdivovali diváci vozidla, která startují na Rallye Dakar

V pátek byl sice první máj a lásky čas, ale stáj KM Racing nezahálela. Svou dakarskou techniku představila zájemcům na dni otevřených dveří České televize v Praze, kam podle organizátorů dorazilo víc jak 23 tisíc nejen televizních diváků.

„Byla to super akce. Počasí nebylo sice úplně ideální, ale vyšlo nám akorát. Když jsme přijížděli na Kavčí hory, ještě pršelo, ale jak se otevřely brány, tak přestalo. Cedit začalo zase až večer kolem šesté, kdy jsme odjížděli,“ popsal povětrnostní podmínky pilot kamionu Martin Macík.

Do Prahy zástupci sedlčanského týmu dorazili s ostrým vozem Liaz Race, bydlíkem, toyotou a dakarskou motorkou Yamaha 450. „Šlo o statickou ukázku techniky, lidi si jí mohli zblízka prohlédnout a osahat. Vysvětlovali jsme jim základní data a funkce našich strojů,“ vyprávěl motocyklista Lukáš Kvapil, který na nedávné Baja Drawsko Pomorskie obsadil třetí místo. „Pro fanoušky bylo zajímavé, vidět roadbook, s kterým jsem v Polsku závodil.“

KM Racing zažil podobnou akci už před dvěma roky, ale tentokrát přišlo mnohem víc lidí. „V areálu stály obrovské fronty a hlavně se tam pohybovaly spousty dětí. Musím říct, že jsem v životě nepodepsal tolik plakátů. Měl jsem s sebou i železnou zásobu z minulých let a všechno je pryč! Odhaduji, jsem rozdal minimálně 1500 autogramů,“ vykládal Macík, který polský podnik Mistrovství FIA Zóny Střední Evropa Off-Road Rally v kategorii kamionů vyhrál.

„I přes namáhavý den si troufám říci, že jsme si to moc užili!“ dodal o akci, které se zúčastnily i ostatní tuzemské dakarské týmy, takže si fanoušci mohli udělat představu, s čím bojují Češi v nejtěžší vytrvalostní soutěži světa.

[av_one_half first av_uid=’av-11zp6n4′]

Den otevřených dveří ČT

[/av_one_half]

[av_one_half av_uid=’av-imil9c’]

Den otevřených dveří ČT

[/av_one_half]

KM Racing Media / min