Členové týmu mohli porovnat, jaký je rozdíl v přetížení v akrobatickém letadle a závodním kamionu

Nejen závodění patří do programu týmu KM Racing. O uplynulém víkendu se jeho členové zúčastnili dvou příjemných akcí, na nichž si motorističtí fanoušci, ale i lidé, co se o vytrvalostní soutěže zpravidla nezajímají, mohli zblízka prohlédnout techniku sedlčanské stáje a seznámit s těmi, kteří ji ovládají.

První zastavení se odehrálo v sobotu na známé domácí půdě – na sedlčanském náměstí, kde se konaly tradiční slavnosti ROSA. Na nich se ostatně dakarská stáj představuje každoročně.

„Spolu s automobilovými a motocyklovými veterány, s nimiž jejich majitelé přijeli v hojném počtu, jsme obsadili celé náměstí. Během dopoledních hodin dorazilo několik stovek fanoušků, a ti se mohli kochat naleštěnými stroji,“ vyprávěl týmový šéf Martin Macík starší.

V neděli se KM Racing přemístil do Chotěboře, kde se na místním letišti konala populární AirShow. Vedle takřka kompletního strojového parku týmu mělo přes 4500 návštěvníků možnost prohlédnout si nejrůznější letouny. Jak z historie, tak i ty současné a jejich piloti divákům předvedli nejnovější akrobatické sestavy.

„Na tuto akci jsme se opravdu těšili. Nejen proto, že jsme se představili téměř v plné síle, ale i z toho důvodu, že jsme měli možnost letu ve dvoumístném akrobatickém letadle. Mohli jsme tak porovnat síly, které na člověka působí v kokpitu letadla, a to je přece jen něco jiného, než na co jsme zvyklí z kabiny kamionu,“ líčil nový pilot závodního Liazu Martin Macík mladší.

Členové KM Racingu na obou akcích rozdávali autogramy a plakáty a děti si z jejich vozidel udělaly dokonalou prolézačku.

KM Racing Media / min