Hned tři významné motoristické akce dokázala stáj KM Racing obsadit o posledním srpnovém víkendu. Ať už motorističtí příznivci zamířili do Mostu na tradiční okruhovou Czech Truck Prix nebo dali přednost pražským výstavištím a festivalu Prague Harley Days či Prague Car Festival, díky šíři závodní a doprovodné flotily týmu se všude mohli setkat nejen s týmovými vozidly, ale i osobnostmi s KM Racingem tradičně spojenými.

Vítězný kamion Martina Macíka juniora ze závodu Hungarian Baja zamířil do Mostu, kde byl k vidění spolu s dalšími dakarskými trucky. “Do Mostu se tradičně sjíždí několik desítek tisíc diváků a těší nás, že těm, kdo nám nemohli fandit přímo na maďarské baje, jsme mohli náš vítězný kamion ukázat zde a že lidi neodradilo ani uplakané nedělní počasí. O naše auto byl opravdu zájem a navíc byly české barvy úspěšné i na závodní dráze,” říká pilot kamionu, jenž ve 13 hodin rovněž absolvoval autogramiádu pro fanoušky.

Prague Car Festival se konal na výstavišti PVA Letňany a návštěvníci mohli spatřit druhý závodní kamion týmu, ošlehaný úspěšnými dojezdy Rallye Dakar. K vidění byla také doprovodná technika týmu i speciální buggy MD Optimus, s níž na maďarské baje závodil Jakub Knoll. Po oba dny mohli příznivci motorismu navíc poklábosit s dakarskou legendou Josefem Kalinou.

Na Prague harley Days byla k dispozici také motocyklová technika KM Racingu, reprezentovaná dakarskými speciály Yamaha. Ani zde nemohl chybět asistenční kamion týmu.

“Byl to zkrátka povedený víkend, i když jsme nezávodili. Ale ukázali jsme motoristickým fanouškům, že máme co nabídnout. Lidé se s naší technikou mohli seznámit zblízka, zeptat se na cokoli, získat podepsaný týmový plakát. Podobné akce budeme v budoucnu rádi opakovat,” shrnul Martin Macík.

KM Racing Media / Jiří Vintr

HD 001PCF 003Most 001