Martin Macík vyrazil s liazkou na Baja Espaňa, kde změří síly s početným polem kamionů.

Prvním ostrým testem před Rallye Dakar 2016 bude pro tým KM Racing podnik Baja Espaňa Aragon, který se jede ve dnech 24. – 26. července a patří do série FIA World Cup for Cross-Country Rallies.

V rámci přípravy na španělskou soutěž pilot kamionu Liaz Martin Macík jr. několikrát trénoval v okolí Sedlčan. „V pátek 10. července jsem k našemu testu pozval několik přátel a kamarádů týmu, stejně tak jako výherce našich soutěží. Celkem se akce zúčastnilo přibližně pětadvacet lidí, které jsem svezl v závodním areálu. Seznámil jsem je detailněji s tím, co dělám, a současně jsem otestoval techniku, najezdil důležité kilometry a s posádkou jsme si oživili výměnu pneumatik,“ vyprávěl o zdařilém podvečerním setkání soutěžní jezdec.

Na trati v provincii Aragonie celý tým čeká konkurence osmnácti kamionů ze Španělska, Nizozemska i Česka. „Na takové měření sil se moc těším. Na cestu vyrážíme už v úterý 21. července večer a o víkendu nás čeká soutěž,“ dodal k závodu, který se jede na severu Španělska Martin Macík jr.

Současně s testem se po boku týmu KM Racing v Sedlčanech objevil i vůz MINI Countryman John Cooper Works. Přítomnost tohoto vozu nebyla náhodná, protože je to silniční verze soutěžního speciálu, který v posledních čtyřech letech triumfovalo v Rallye Dakar.  Martin Macík a motocyklista Lukáš Kvapil se s tímto extrovertním a sportovně zaměřeným vozem na místě osobně seznámili.  Toto MINI oba velice zaujalo. „Jezdí se s ním naprosto senzačně, je to to moc příjemné svezení. Musím ocenit nejen jeho styl, ale hlavně schopnosti v podstatě na všech typech povrchů,“ liboval si Martin, který je jinak zvyklý na řízení devítitunového kolosu LIAZ.

„Samotné MINI Countryman John Cooper Works vzbuzuje dojem kompaktního vozu, ale tato sportovně laděná pětidveřová čtyřkolka je překvapivě prostorná. I když se jedná o MINI, tak délka přesahuje čtyři metry. Je s ním ale hlavně rychlé a zábavné svezení. Někde jsem četl, že jízda v MINI má připomínat motokáru, musím potvrdit, že i tento poloterénní JCW Countryman tohle splňuje do puntíku. Měl jsem možnost se v něm projet na letištní ploše, v městském provozu i v terénu na testovací trati v Sedlčanech a mohu říct, že se jedná o skutečně sportovní vůz. Líbí se mi na něm podvozek, přesnost řazení a hlavně oceňuji perfektní ovladatelnost. Je to nádherné auto také svým zpracováním, v němž se snoubí prvky britské školy s německou precizností,“ pochvaloval si parametry a přednosti vozu Lukáš Kvapil.

KM Racing Media