Kristýna to dotáhla na stříbro

Motokrosařka KM Racingu zakončila v Lokti sezonu druhým místem a získala titul vicemistryně republiky

Výborný finiš v končící motokrosové sezoně předvedla Kristýna Vítková. V závěrečném podniku sedmidílného mistrovského seriálu Buksa/Ados motokros 2016 v Lokti obsadila celkově druhou pozici a v devatenácti letech mohla otvírat šampaňské na oslavu titulu vicemistryně republiky.

Ještě před tím ale v polovině září startovala v Opatově u Svitav, kde se konal předposlední díl domácího šampionátu. Závodnice stáje KM Racing se dopustila několika chyb. Dvakrát na tvrdé trati upadla – jednou v kvalifikaci a pak v druhé rozjížďce. Přesto skončila dvakrát třetí.

První říjnový víkend zamířila motokrosová elita na západ Čech. „Do Lokte jsem se těšila, líbí se mi tam náročná a rychlá trať, což mi sedí,“ vyprávěla závodnice z Benešova, která o tři vteřiny ovládla kvalifikaci. „V první jízdě se mi nepovedl start, ale dokázala jsem se dostat na druhou příčku,“ pokračovala devatenáctiletá závodnice sedlající motocykl KTM SX-F 250.

„Ve druhé jízdě jsem udělala holeshot a první kola jsem jezdila na čele. Pak mě ale předjela Bára Laňková. Držela jsem se za ní celý závod, což mi udělalo radost, ale bohužel se mi nepovedlo dostat se na první místo. I tak jsem ale šťastná. Povedlo se mi získat titul vicemistryně republiky a za to bych ráda poděkovala hlavně KM Racingu a tátovi,“ dodala spokojená Kristýna.

Výsledky závodu mistrovství ČR žen v motokrosu v Opatově: 1. Barbora Laňková (Action Racing team/Suzuki) 1. a 1. místo, 2. Marika Mlýnková (SMS Chomutov, Kawasaki) 2. – 2., 3. Kristýna Vítková (KM Racing/KTM) 3. – 3.

Výsledky závodu mistrovství ČR žen v motokrosu v Lokti: 1. Laňková 1. a 1., 2. Vítková 2. – 2., 3. Mlýnková 3. – 3.

Konečné pořadí MČR: 1. Laňková 329 b., 2. Vítková 269, 3. Mlýnková 255.

min / KM Media Racing

By |2017-02-12T10:05:04+00:00Říjen 3rd, 2016|Vitkova|