Kristýna si sáhla na úplné dno

V závodě motokrosového mistrovství světa se jezdkyně KM Racingu nevyhnula dvěma pádům

Podruhé v kariéře stála mladá motokrosařka Kristýna Vítková na startu závodu mistrovství světa. A v konkurenci nejlepších jezdkyň planety si nevedla špatně. Důležité bylo, že začátkem května v německém v Teutschenthalu viděla v obou rozjížďkách šachovnicový praporek.

Trať však byla pro Kristýnu Vítkovou kvůli hlubokým kolejím velice náročná. „Sešlo se nás tam 47 holek a z kvalifikace pouštějí do závodu čtyřicítku, zbytek jede domu. Naštěstí jsem se díky 34. místu kvalifikovala,“ začala své vyprávění jezdkyně usedající na čtyřtakt KTM SX-F 250.

Hned v první jízdě nebylo devatenáctileté závodnici právě do smíchu, jelikož se v první zatáčce zapletla do hromadného pádu. „Než jsem se posbírala, vyjížděla jsem na trať úplně poslední. Nakonec jsem tuhle rundu dokroužila osmatřicátá a byla strašně zklamaná,“ přiznala motokrosařka z Benešova.

Druhý den začal pro Kristýnu Vítkovou desetiminutovým warm upem a pak už byla na programu druhá mistrovská rozjížďka. „Start nebyl nic moc, ale dlouho jsem jezdila kolem 30. místa. Bohužel jsem později znovu upadla a pak mi došly síly, ale v cíli jsem byla šestatřicátá,“ vykládala jezdkyně stáje KM Racing.

„Vím, že to není zrovna super výsledek, ale ta zkušenost je k nezaplacení. Byla jsem tam jediná holka z České republiky a nelituji toho. Jela bych tam znova. Závody se mi líbily, i když jsem si sáhla na úplné dno. A to jak fyzicky, tak i psychicky,“ dodala Kristýna, kterou čeká nadcházející víkend jednorázový závod mistrovství Evropy v Polsku.

min / KM Media Racing