Liazy budily pozornost v Holešovicích i ve Kbelích

Pilot kamionu Martin Macík mladší se v rámci přípravy občas objeví na startu běžeckých závodů

Již tradiční přítomnost na výstavě Motocykl a účast Martina Macíka mladšího v běžeckém závodě Kbelská desítka, to byly akce, na nichž měl začátkem března své zastoupení dakarský tým KM Racing.

O výstavu Motocykl 2015 byl velký zájem a lidé si v Holešovicích za krásného počasí mohli vybrat mezi Matějskou poutí a motoristickými skvosty. Expozice KM Racingu byla jako obvykle hned u hlavního vstupu do areálu pražského Výstaviště, kde se tým prezentoval spolu se svým hlavním partnerem BigShock.

„Fanoušci obdivovali dakarský speciál LIAZ Race 1, Toyotu Hilux a MAN 6×6, tedy techniku, která se v únoru vrátila z letošní Rallye Dakar. Vedle toho si návštěvníci mohli prohlédnout motocykl Yamaha 450 Dakar Kit, rozdávali jsme nové plakáty, které jsem podepisoval. Pro Českou televizi dělali rozhovory Láďa Fajtl a Pavel Kubíček,“ popsal úspěšný víkend Martin Macík ml., který si na nedělní dopoledne odskočil na severovýchodní okraj Prahy.

Ve Kbelích se měl původně v rámci přípravy na další sezonu zúčastnit populárního běhu na 10 kilometrů. „Kbelskou desítku mi doporučil můj trenér Pavel Provázek, který na závodu byl i jako můj partner značky Survival. Bohužel jsem nemohl běžet kvůli zánětu vazů v kolenním kloubu, ale na místo jsem přesto dorazil se speciálem LIAZ Race 2, který se tam stal velkou atrakcí,“ vyprávěl pilot soutěžního kamionu a naznačil, že by se v budoucnosti rád několika běžeckých závodů zúčastnil.

„Víc běhat jsem začal v říjnu na závěr přípravy na Rallye Dakar 2015 a po návratu jsem v tom pokračoval. Kbelská desítka měla být můj první závod, speciálně jsem se na ní připravoval, ale dva týdny před startem mě při tréninku začalo tak bolet koleno, že jsem musel zastavit. Až ho vyléčím, určitě se na pár závodech objevím, samozřejmě pokud to nebude kolidovat s akcemi KM Racingu. Ježdění za volantem zůstane prioritou, ale když se naskytne příležitost, tak si nějaký desetikilometrový závod zaběhnu, což mi přispěje k rozvoji síly a vytrvalosti,“ prozradil.

Samotného závodu Kbelská 10 se zúčastnilo přes 1700 běžců, tvářemi akce byli kromě Martina Macíka i olympionici Petr Koukal a Ondřej Synek. Společně předávali ceny vítězům a pak se zúčastnili autogramiády.

KM Racing Media / min

By |2015-03-15T18:56:51+00:00Březen 15th, 2015|Macik, Season 2015|