Macíka ve třetí etapě zpomalil utržený tlumič, třinácté místo ale udržel

Také třetí etapu Rallye Dakar zvládla posádka KM Racingu v kabině kamionu Liaz nadstandardním způsobem, i když ve druhé části jízdy ze San Juanu do Chilecita se jejich Liaz nevyhnul technickým problémům. Trio Martin Macík jr., Miloslav Janáček a Michal Mrkva dojelo v úterý čtrnácté a v celkovém pořadí mu patří 13. pozice.

Trasa vedla jednou z nejkrásnějších oblastí Argentiny, plné kanonů a strmých vrcholů. Účastníci vytrvalostní soutěže si ale museli na úpatí And hlídat povrch cest hrozící nebezpečnými kameny. Kamiony čekal nejprve šestadvacetikilometrový přejezd, potom následovalo 284 měřených kilometrů, během nichž vozidla šplhala do nadmořské výšky 3500 metrů, a celé martýrium uzavřel dojezd o délce 232 km.

„Dneska to bylo OK. První půlka byla super, jel jsem v Top 10,“ hlásil z bivaku z Chilecito pětadvacetiletý pilot, který míjel první waypoint v pátém nejrychlejším čase. „Ve druhé části se nám bohužel utrhl tlumič, takže zbytek jsme jeli pomaleji, ale celkově stále držíme třinácté místo, takže to vidím zase pozitivně,“ pokračoval v hodnocení etapy Macík, který na kamaz vítězného Mardějeva ztratil přes půl hodiny.

V celkovém pořadí soutěže je jeho manko na ruského lídra necelých 43 minut. „Bylo to hodně rychlé a rozbité, na někom se už projevovaly známky únavy, ale my jsme v pohodě. V další etapě nás čekají první duny a už se na ně docela těším,“ dodal Macík, který při přejezdu do Chile bude muset pokořit převýšení 4800 metrů, a následně se setká s realitou obávané pouště Atacama.

KM Racing Media / min