Hezký den,

přinášíme vám aktuální zprávy týmu Big Shock Racing z první etapy Rallye Dakar 2017.

Posádka týmu Big Shock Racing ve žlutém kamionu liaz s číslem 518 úspěšně zdolala první etapu letošní Rallye Dakar. Hnána horečkou, která se od pilota Martina Macíka postupně přesunula i na navigátora Františka Tomáška a mechanika Michala Mrkvu, projela posádka prvních měřených 39 km v hodně svižném tempu. Hlavním cílem bylo udržet startovní místo do příští etapy a vypotit nepříjemnou virózu. A to se podařilo. Tým obhájil osmnáctou pozici a všichni věří v brzké uzdravení. Ve startovním poli motocyklů si dobře vedl Lukáš Kvapil, který zažil svůj dakarský křest a hned v první etapě i horké chvilky při opravě nádrže a objíždění koně, který se potuloval za jednou ze zatáček. Přesto se startovním polem probojoval ze 139. na 118. pozici.

„Já jsem bacil prsknul ještě na kluky z kabiny. Mrkev zatím vypadá dobře, ale Ferry už je na antibiotikách stejně jako já. Co vám budeme povídat, vyrazit do závodu s horečkou, když je venku 40 stupňů ve stínu je fajnové. Ale jsme tvrdí chlapi, takže nás žádná rýmička nerozseká. Na Dakaru se člověk rychle vypotí,“ popisuje aktuální zdravotní stav posádky Martin Macík.

Další detaily najdete v přiložené tiskové zprávě.

Fotky z první etapy a pódia v příloze. Další můžete stahovat zde:

https://www.dropbox.com/sh/nhnvxqotgsw9lhe/AABicoUZ_FS7J8QHSSb4D0TJa?dl=0

Video, ve kterém se dozvíte, jak se závodní stroje dostanou ze Sedlčan do Jižní Ameriky, a co je třeba podniknout, aby mohly závodit na Dakaru můžete stahovat zde:

https://www.dropbox.com/sh/an3uh6ojyjso0m8/AAACz7YDdUWBEmSz2c61ivHOa?dl=0&preview=01+Vyzved%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD+techniky.mp4

Aktuality, zajímavosti, videa z aktuálního Dakaru můžete sledovat i na Facebooku:

http://www.facebook.com/martinmacikjrdakar

https://www.facebook.com/lukaskvapilarmy

http://www.facebook.com/bigshockracing

případně na:

www.bigshockracing.cz

Budete-li potřebovat další informace, ozvěte se nám, rádi vás uslyšíme.

Moc děkujeme za Vaši podporu, mějte se pěkně.