Macíkův Liaz už nebude pokračovat, pořadatelé ho z Rallye Dakar vyloučili

Šestá etapa Rallye Dakar se stala labutí písní posádky KM Racingu a jediného kamionu Liaz ve vytrvalostní soutěži. Pořadatelé se po vyhodnocení incidentu z páté etapy rozhodli vůz s číslem 525, který kvůli zadřenému ložisku v zadním diferenciálu neprojel některými kontrolními body a cílem, vyloučit ze závodu.

K obrovskému zklamání trojice Martin Macík jr., Miloslav Janáček a Michal Mrkva tak dakarské dobrodružství předčasně končí. „Obávané se stalo skutečností. Výborným desátým místem v šesté etapě se musíme s Dakarem 2015 rozloučit. To nám však dává jistotu, že jsme schopní s maratonskou elitou v kamionech bojovat a že příští rok bude naše vystoupení lepší,“ sdělil k neradostné skutečnosti Martin Macík mladší.

„Snažili jsme se alespoň zůstat v závodě s velkou penalizací, ale vedení Dakaru se nakonec rozhodlo, že nemůžeme pokračovat. Je nám to líto, ale Rallye Dakar je také o štěstí a to nám letos nepřálo. Myslím, že jsme si vedli dobře, a kdyby nás nezradila technika, mohlo dopadnout všechno úplně jinak,“ pokračoval nejmladší pilot v kamionovém pelotonu.

„Určitě ale není všem dnům konec. Už v tuto chvíli stavíme pro příští ročník nový a silnější kamion a připravujeme projekty, s jejichž podporou se objevíme na startu Dakaru 2016. Letos to byla to dobrá zkušenost a jsme za ni vděční,“ doplnil pětadvacetiletý Macík.

KM Racing Media / min