Posádka týmu KM Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva míří do Maďarska. V novém kamionu bude obhajovat druhé místo, které se jí podařilo vybojovat v loňském ročníku. Motocyklista týmu Lukáš Kvapil, který v kategorii motocyklů na HunGarian Baja loni zvítězil, musí kvůli zranění letošní závod bohužel vypustit.      

Ještě těsně před odjezdem probíhaly v Sedlčanské kotlině poslední testy a mechanici týmu následně dokončovali finální úpravy nového kamionu, řečeného Franta. Pro maďarský závod by tak měla být Macíkova liazka v ideální kondici. „Maďarsko bude pro nový kamion dalším testem, ale z posledních tréninků mám velkou radost. Už jsme se sehráli. Tak dobře, jako ve Frantovi, jsem se ještě v žádném závoďáku necítil. Jízda je teď neuvěřitelně komfortní a kamion se mi mnohem lépe ovládá, proto si mohu dovolit delší skoky, rychlejší průjezdy zatáček, nemusím řešit větší díry a nerovnosti na trati. Máme před sebou ještě hodně práce, ale z dosavadního testování nového vozu jsme všichni nadšení,“ říká Martin Macík.

Ze Sedlčan odjíždí tým KM Racing směr Maďarsko ve čtvrtek brzy ráno a hned večer na posádku čekají přejímky. „V Maďarsku jsou organizátoři vždy trochu nepříjemní, na autech pečlivě zkoumají všechny detaily a leccos se jim nelíbí. Ale nebojím se, že bychom si neporadili,“ říká Michal Mrkva, mechanik posádky. Na páteční dopoledne má tým naplánovány testy techniky také přímo v místě závodu. Večer už přijde na řadu ostrý 11 km dlouhý prolog, který rozhodne pořadí pro sobotní první etapu. Na oba víkendové dny jsou v plánu vždy dvě rychlostní zkoušky po 70 km. „To není moc, představovali bychom si delší úseky, kde si můžete pořádně zazávodit, ale délka i rozložení trati je v rukách jednotlivých pořadatelů, které vždy respektujeme,“ říká k trati navigátor týmu František Tomášek.

Posádka už po předchozích zkušenostech předpovídá, co může na trati HunGaria Baja očekávat. „Bude to hodně rychlé a uskákané. Jeden defekt znamená ztrátu vítězství, takže očekáváme závod, který se pojede na krev,“ doplňuje František Tomášek. A jak vidí šance své posádky v maďarské rally pilot Martin Macík? „Myslím, že auto je připraveno na vítězství, takže záleží, co předvedu já,“ uzavírá.

KM Racing Media