Stejné číslo jako v loňském ročníku, 525, ponese kamion, v němž bude Martin Macík usilovat potřetí v řadě o úspěšné dobytí cíle Rallye Dakar. Rozdíly jsou tu však dva: zatímco v lednu startoval Martin ještě v roli navigátora, na Dakaru 2015 zažije dakarskou premiéru jako pilot. A ten druhý rozdíl spočívá v použité technice: Martin bude na Dakaru pilotovat týmový kamion č. 1, zatímco letos startoval ve voze označovaném jako Liaz Race 2.

Oba kamiony můžete od pátku do neděle ve dnech 7.-9.11. osobně spatřit v expozici KM Racingu na výstavě Rychlá kola 2014 v Lysé nad Labem. Kuriózně se tak na jednom místě potkávají oba závodní kamionové speciály KM Racingu, a navrch oba nesou číslo 525. Martinův kamion je navíc vyveden v designu pro Dakar 2015, byť na vzhledové úpravě dle Martinových slov tým ještě zapracuje.

“Přiznám se, že mým oblíbeným číslem je trojka, a ta v našem startovním čísle nefiguruje. Na druhou stranu, číslo 525 nám při posledním Dakaru přineslo štěstí, dokázali jsme s ním dobře dojet, takže bych si přál, aby podobným způsobem stálo při nás štěstí i tentokrát. Na Dakaru 2015 budeme startovat s navigátorem Mílou Janáčkem a mechanikem Michalem Mrkvou. Trošku jsme doufali v nižší startovní číslo vzhledem ke startovní pozici, budeme mít 25 kamionů před sebou, a to na prašných argentinských pistách nebude zrovna příjemné. Na druhou stranu musím uznat, že je to můj první Dakar v roli pilota, z řidičů kamionů budu možná dokonce nejmladší a tak si lepší startovní nasazení pro další léta budu muset teprve vyjet na trati. Je tedy na nás, jak se nám to podaří,” dodal Martin Macík.

Dodejme, že kromě dakarských liazek můžete v expozici KM racingu potkat i doprovodnou Toyotu nebo malou buggy pro kartcross. Takže pokud nejedete zrovna na velké setkání holandských dakaristů do Valkenswaardu, přijeďte do Lysé nad Labem! Bude se na co koukat!

KM Racing Media / Jiří Vintr