Ve 42. ročníku motoristické ankety Zlatý volant bodoval také Martin Macík z týmu Big Shock Racing. Získal nejvíce hlasů od veřejnosti, a ty ho dostaly na 3. místo v kategorii „Rally a maratony.“

O nejlepších českých automobilových a motocyklových sportovcích rozhodlo 24 členů odborné poroty a historicky poprvé promluvila vahou jedné třetiny do výsledků i široká veřejnost. Celkem rozdali lidé ve sportovních kategoriích takřka 20 000 hlasů. Nejvíce jich dostal dakarský jezdec Martin Macík, který se právě díky 3068 hlasům veřejnosti posunul ve své kategorii na třetí místo.

„Všem fanouškům za hlasy moc děkuji. Příští rok do toho zase trochu šlápneme. Ocenění jsem získal hlavně jejich zásluhou. Říkám to pořád, když vás podporují tak super lidi, máte z poloviny vyhráno, na trati i v anketách. S našimi fandy se nasmějeme, baví je sledovat, co děláme, spoustu věcí o nás vědí. A hlavně, když je potřeba, stojí za námi. I v situacích, kdy to zrovna nevypadá růžově. S mnoha už se známe osobně. Snažíme se tu obrovskou podporu aspoň částečně vracet. Ať děláme cokoliv, myslíme při tom na naše fanoušky. Snažíme se plánovat tak, aby si s námi mohli užít vše, do čeho se pustíme,“ říká Martin Macík.