Pilot Rallye Dakar Martin Macík z týmu Big Shock! Racing podruhé v řadě získal ocenění Zlatý volant. Fanoušci a motorističtí novináři, kteří v anketě hlasují, ocenili jeho výkon na Dakaru 2021, kde si dojel pro 4. celkové místo v kategorii kamionů a zároveň dokázal zvítězit ve třech etapách. „Z ocenění mám radost. Ale nepatří jen mně, je pro celý náš tým. Mám v kabině výbornou společnost, František Tomášek momentálně patří mezi nejlepší dakarské navigátory, palubní mechanik David Švanda zná náš kamion do posledního šroubku. Velkou zásluhu mají také další naši mechanici a jejich šikovnost, nasazení a schopnost pár dní nespat. Důležité jsou tátovy zkušenosti z 20 absolvovaných Dakarů i jeho přirozená autorita. Velkou sílu do nás pumpují skvělí fanoušci, kteří při nás stojí v dobrém i zlém. A nešlo by to ani bez partnerů, i díky nim můžeme dělat, co máme rádi. Všem chci moc poděkovat,“říká Martin Macík.                 

Zůstanou zážitky, které bych každému přál

Zlatý volant Martin Macík obdržel za svou jízdu Dakarem 2021, kdy v 9. etapě, po 9 letech, dokázal poprvé vyhrát speciálku. A stejný výsledek sedlčanský tým zopakoval i následující den, kdy si Martinova posádka pro etapové vítězství dojela v lyžařských brýlích – poté co na trati přišla o přední sklo. Náročný závodní maraton pak čeští jezdci zakončili ještě vítězstvím v závěrečné etapě. Martin Macík svým 4. místem vyrovnal nejlepší výsledek svého táty, šéfa týmu Big Shock! Racing, Martina Macíka staršího, který v roce 2010 získal 4. místo na Dakaru v Jižní Americe. „Kdo Dakar nezažil na vlastní kůži, těžko si dokáže představit, jak náročný je fyzicky i psychicky, jakou roli dokáže sehrát náhoda, jak je důležité umět se vzájemně podpořit, i když nervy a ega občas pracují. Ale když se všechno sejde, rázem jsou strasti zapomenuty a zůstanou ti zážitky, které bych každému přál,“ říká Macík a dodává, že zatím rozhodně není všem Dakarům konec.    

Čeká nás dřina v dílnách, důkladné testování i léto s fanoušky   

Legendární dálkový závod vyžaduje přípravy a vývoj, který nikdy nekončí. V současné chvíli už se Martin Macík chystá na další ročník. Na základě letošních zkušeností z Dakaru a Abu Dhabi Desert Challenge, kdy se závody nevyvíjely podle představ, je nutné upravit závodní techniku a novinky důkladně otestovat. V červenci tak Macík plánuje nastoupit do rally Baja Aragon, následovat budou Baja Poland a Rallye du Maroc. Sedlčanské zázemí MM Technology, kde se závodní kamiony vyvíjejí, proto momentálně jede na plný výkon. Plánují se také nové spolupráce nebo akce pro fanoušky, kteří jsou zásadní oporou týmu Big Shock! Racing. Právě na jejich četná přání Martin Macík připravuje také letní akce Posedlí Dakarem Open Air. Setkání proběhnou 2. 7. v Sedlčanech a 30. 7. v Přerově a milovníkům motorsportu umožní potkat se s jednotlivými členy týmu naživo, popovídat si o všem, co je zajímá, a na vlastní oči vidět dakarské závodní stroje v akci.

Aktuality, zajímavosti a videa týmu Big Shock! Racing také na:      

http://www.facebook.com/bigshockracing
https://www.facebook.com/martinmacikjr
https://www.instagram.com/bigshockracing
https://www.instagram.com/martinmacikjr