Mechanici týmu Big Shock! Racing už jsou v dějišti závodu Abu Dhabi Desert Challenge a v pronajatém prostoru v Dubaji opravují Karla, Dakarem ošlehaný závodní kamion pilota Martina Macíka. A také Niciase – vůz týmu Project 2030, který v Sedlčanech sestrojili. Vozy musí být perfektně připravené do soboty (5. března), kdy na týmy čekají technické přejímky. Automobily a kamiony do 1. etapy závodu, který je 2. podnikem světového poháru World Rally-Raid Championship, startují v neděli (6. března).                

Mechanici už na místě pracují několik dní

Závodní kamiony byly do Dubaje odeslány přímo ze Saudské Arábie, hned po skončení Dakaru. Minulý týden na místo přiletěl šéf týmu Big Shock! Racing a MM Technology Martin Macík starší a následovali ho sedlčanští mechanici, aby před závodem dostali speciály opět do formy. „Přiletěli jsme večer, přespali v hotelu a hned ráno pěšky vyrazili na plac. Pěkně na dlažbě jsme si rozložili servisní kamion, který veze veškeré nářadí i spoustu náhradních dílů, a pustili jsme se do práce. Teď budeme od rána do večera několik dní jen šroubovat. Karla čeká velká přestavba. Budeme pracovat na podvozku, měnit přední nápravu, kterou nám sem už před časem pomohli převézt Röhlig SUUS Logistics, za což děkujeme. Montujeme i nové turbo a další součásti motoru, abychom měli zase plný výkon. Také Nicias potřebuje výměnu několika dílů a kompletní předstartovní servis,“ hlásil přímo z Dubaje mechanik David Švanda.

Naposled s Karlem?

Do závodu Abu Dhabi Desert Challenge posádka týmu Big Shock! Racing nastoupí v klasické sestavě –

pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a palubní mechanik David Švanda. Dakarský kolega Martin Šoltys se rozhodl už v Saúdské Arábii, po zranění zad, že tento závod vynechá. Kamiony týmů Big Shock! Racing a Project 2030 budou startovat v rámci nové kategorie T5, jako průkopníci. Věří, že v příštích ročnících se další kamionové posádky přidají. Čeká na ně náročný závod, během 5 dní by měli zdolat 1822 pouštních kilometrů, z nichž bude 1287 měřených. „Těším se na opravdu těžkou rally. Víme, že tamní písky nejsou jednoduché. Bude to závod náročný na soustředění, kdy nesmíte ztratit tempo. A důležité je, že se chystáme otestovat pár novinek,“ řekl Martin Macík. Z centra Quasr Al Sarab, ležícího v dunách Empty Quarter, budou dálkoví jezdci v rámci jednotlivých etap hvězdicovitě vyjíždět do přilehlých pouštních terénů. Abu Dhabi Desert Challenge se s největší pravděpodobností stane posledním závodem světového poháru, do nějž Macíkova posádka nastoupí s Karlem, oblíbeným kamionem, ve kterém získala 4. místo na Dakaru 2021.

Martin Macík s Františkem Tomáškem na místo konání závodu dorazí těsně před startem, přímo z talk show Posedlí Dakarem, pořádaných pro fanoušky. Aktuální akce závodníci zároveň využívají k podpoře Ukrajiny, snaží se pomoci maminkám a dětem, kterým nyní ČR poskytuje zázemí.

Aktuality, zajímavosti a videa týmu Big Shock! Racing také na:      

http://www.facebook.com/bigshockracing
https://www.facebook.com/martinmacikjr
https://www.instagram.com/bigshockracing
https://www.instagram.com/martinmacikjr