KM Racing mění plány: posádka kamionu Liaz vypustí Marockou rallye a bude trénovat v tuniské poušti 

Říjnová Marocká rallye měla být posledním ostrým testem posádky kamionu Liaz řízeného Martinem Macíkem mladším před nadcházející Rallye Dakar. Po zvážení všech okolností se však vedení stáje KM Racing nakonec rozhodlo účast v marocké soutěži oželet a ve druhé polovině října dát přednost testům v tuniské poušti.

„Na vině je hlavně Martinovo pracovní vytížení spojené se zahraniční cestou. Zkoušeli jsme to nějak vyřešit, ale nikdo jiný ho v tom nemůže zastoupit,“ vysvětlil stájový boss Martin Macík starší. „Jakmile se ale Mates vrátí, odjedeme na krátké testování do Tuniska. Na místě budeme jen asi tři nebo čtyři dny, což bude stačit na poslední ostrý test techniky a na dostatečné seznámení nového navigátora Míly Janáčka s vozem a s kolegy v kabině.“

Martin Macík mladší by rád v Maroku závodil, ale kromě výše zmíněné kolize sehrála roli ještě jedna skutečnost. „Marocká rallye se koná v takovém termínu, že by se oprava při případném technickém problému do listopadového nalodění techniky na cestu do Argentiny sice stihla, ale jednalo by se o zbytečný risk. Proto jsme se rozhodli raději kvalitně testovat a najezdit nějaké dvě nebo tři tisícovky kilometrů,“ prohlásil řidič kamionu Liaz.

„Do Tuniska odjedeme oproti klasickým jarním soustředěním v užší sestavě. Kromě našeho závoďáku se testů zúčastní jen jeden doprovodný kamion. Důležité bude mít v náročném pouštním terénu volant v ruce. Bude to výborná příprava a trénink před Rallye Dakar,“ dodal Martin.

KM Racing Media / min