Jezdec KM Racingu skončil ve čtvrtém dílu kartcrossového šampionátu v sedlčanské Kotlině těsně pod stupni vítězů

Kartcrossový seriál MASCOM Cup 2014 pokračoval v neděli prvního června na rallyecrossové trati v sedlčanské Kotlině. Domácí závodník Jakub Mrvka dojel se svou buggy v barvách KM Racingu čtvrtý a po dvou nepříliš povedených vystoupeních mohl být se svým výsledkem spokojený.

Na základě měřených tréninků a tří dramatických rozjížděk stál Jakub Mrvka na roštu v první čtyřčlenné řadě. „Po úvodní zatáčce jsem byl pátý, ale když po dvou kolech došlo ke karambolu, pořadatelé se rozhodli start zopakovat. Na druhý pokus jsem vyrazil o něco lépe a jel druhý. Pozici jsem ale neudržel a klesl na pátou pozici. Jenže v závěru jsem zabojoval a jednoho soupeře předjel. Třetího v pořadí jsem natěsno stíhal až do cíle. Doslova jsem ho tlačil před sebou,“ popisoval závod sedlčanský jezdec.

„Bylo tam hodně ran, pole bylo značně vyrovnané, a tak jsem se čtvrtým místem spokojený. Hlavně proto, že jsem dva předchozí závody nedojel,“ pokračoval Mrvka, který je po čtyřech podnicích desetidílného seriálu na pátém místě. 

Kartcrossový šampionát pokračuje hned následující druhý červnový víkend na klasické autokrosové trati v Přerově. „Celý týden budeme na bugině dělat, protože při přechodu z rallyecrossové na autokrosovou trať se musí předělat nastavení podvozku, tlumení a vyměnit pneumatiky,“ vysvětlil devětadvacetiletý závodník, který loni získal titul vicemistra. 

„Budu se snažit postoupit o nějaký stupínek výš, ale nebude to snadné, protože proti loňsku se startovní pole vyrovnalo a přibylo kvalitních a rychlých soupeřů. Nic ale není ztraceno, do konce šampionátu zbývá ještě šest závodů, v nichž se dá získat hodně bodů,“ dodal Kuba Mrvka.

KM Racing Media / min