Jezdec stáje KM Racing drží po šestém dílu kartcrossového seriálu MASCOM Cup 2014 průběžnou čtvrtou příčku

Motor buginy Jakuba Mrvky nepodával v šestém pokračování kartcrossového šampionátu  MASCOM Cup 2014 v Poříčí nad Sázavou optimální výkon. Výsledkem byla ve finále osmá příčka, která však nic nezměnila na celkové čtvrté pozici v mistrovském seriálu. Tým bude před dalším závodem usilovně pracovat hlavně na zlepšení výkonu agregátu Honda.

„Soupeřům jsem nestačil, musíme s tím něco udělat. Zatímco ostatní kluci se rozzávodili a jsou rychlí, mně vadne výkon. Celý víkend jsem se s tím pral,“ vykládal Jakub Mrvka, který zažil i neobvyklou situaci, když mu v první rozjížďce přistála na střeše buggy jednoho soupeře. „Nic vážného se nestalo, akorát se opakoval start,“ konstatoval.

Měřené tréninky a kvalifikační jízdy pasovaly devětadvacetiletého závodníka do třetí řady. „Z toho nejde moc vymyslet. Povedlo se mi ovšem solidně odstartovat a jel jsem kolem pátého místa. Jenže při zbrzdění v jedné zatáčce mě tři kluci předjeli. Pak jsem se s jedním honil, nemohl jsem se před něj dlouho a nakonec se mi to povedlo až v předposledním kole. Na líp to už ale nešlo,“ krčil rameny sedlčanský závodník.

„Pozitivní aspoň je, že jsem zůstal na čtvrté místě. Teď boduje velký počet jezdců, na třetího mám ztrátu jen dva body,“ pokračoval. „Bugina teď půjde na brzdu, bude se muset naladit i podvozek, ale největší práce bude s motorem Honda. Je potřeba na něm udělat nějakou změnu, jízda nemá šmrnc, jaký je pro kartcross potřeba. Naštěstí máme do dalšího závodu skoro měsíční pauzu, takže na vyladění a vyzkoušení je relativně dost času,“ dodal.

Šanci předvést se v lepším světle bude mít Jakub Mrvka 20. července v Sedlčanech, kde bude mít kartcrossový seriál sedmou zastávku.

KM Racing Media / min