Jezdec KM Racingu bojoval v pátém dílu kartcrossového šampionátu v Přerovské rokli hlavně s prašnou tratí

Jakub Mrvka zaznamenal v pátém pokračování kartcrossového seriálu MASCOM Cup 2014 v Přerově posun v celkovém pořadí. Bugina v barvách KM Racingu byla sice na klasické autokrosové trati v cíli odmávnuta na osmém místě, ale kvůli výpadku soupeře se sedlčanský závodník posunul v průběžném pořadí těsně za vedoucí trojici.

Šestnáct startujících se muselo v neděli 8. června vypořádat jednak s tropickým vedrem a následkem toho i s oblaky prachu, která jim v Přerovské rokli znesnadňovala výhled. Jakub Mrvka dojel v měřeném tréninku čtvrtý. V první rozjížďce byl pátý, i když uvařil motor, protože mu shořela chladící vrtule, ve druhé šestý a ve třetí po srážce se soupeřem znovu pátý. 

„Do finále jsem šel z třetí řady vlevo. Organizátoři trať pokropili, ale protože se start opakoval, voda se mezitím v horku vypařila, a při závodě jsme kvůli prachu skoro nic neviděli. Nedohlíd jsem ani na špičku kartu, úplná tragédie a bída. Pořadatelé podle mě ani nemohli pořádně vidět, v jakém jsme dojížděli pořadí,“ popisoval podmínky Kuba Mrvka. 

„Snažil jsem se protáhnout dopředu, ale v těch oblacích prachu se nedalo dobře orientovat. Dostal jsem taky ránu zezadu a ten kluk mi pak říkal, že jsem nebyl vůbec vidět,“ pokračoval. „Jediným plus je posun na čtvrté místo průběžného pořadí, protože Jirka Havelka nemohl po karambolu v rozjížďce nastoupit do finále. Takže všechno špatný bylo nakonec k něčemu dobrý,“ ulevil si devětadvacetiletý pilot. 

Další závod MASCOM Cupu čeká Jakuba Mrvku 22. června v Poříčí nad Sázavou.

KM Racing Media / min