Jezdec KM Racingu řídil na rallycrossové trati v Sosnové buginu čtyři kola bez ochranných brýlí

Deštivé počasí podobně jako před dvěma týdny v Dolním Bousově notně poznamenalo závod kartcrossového seriálu MASCOM Cup 2014. Tentokrát byl v Sosnové na programu rallycross a v posledním dílu šampionátu obsadil jezdec KM Racingu Jakub Mrvka cenné druhé místo. Po škrtnutí dvou nejhůře bodovaných výsledků ho však bodový součet pasoval na pátou pozici.

Ještě v sobotu v měřených trénincích a první rozjížďce počasí kartistům přálo, ale nedělní vytrvalý déšť proměnil rallycrossový areál v bažinu. Navzdory náročným podmínkám Jakub Mrvka vybojoval třetí startovní pozici a postavil se do první řady. „Po finálovém startu nastala hrozná mela, ale strkanici jsem ustál a pokračoval na třetím místě,“ začal své vyprávění sedlčanský jezdec.

Gejzíry bláta od dvojice před ním jedoucích strojů ho však natolik oslepovaly, že po dvou kolech musel zahodit zcela neprůhledné brýle. „Nebylo vůbec nic vidět, a tak jsem další čtyři kola jel raději bez nich. Spousta lidí by nejspíš zastavila, ale já si špinavou rukavicí žmoulal obličej a jedním nebo druhým okem mžoural dopředu. Bylo to hodně těžký a taky risk, abych mě netrefil kámen, ale nakonec si mi to vyplatilo,“ pokračoval pilot.

Závěr finálového klání v Sosnové u České Lípy měl totiž napínavé rozuzlení a mnoho nechybělo, aby člen KM Racingu slavil vítězství. „Kolo před koncem havaroval při průjezdů cílovým prostorem vedoucí Ondra Šlechta, takže jsem se dostal na druhou pozici. Když jsme pak dojížděli do cíle, nový vedoucí Tomáš Gomzjakov dostal hodiny, bouchnul o svodidla, ale ještě stačil zadkem prolétnout cílem. Bylo to o kousek,“ popsal dramatické okamžiky. „Ale i tak je druhé místo výborný výsledek. Na tu hrůzu to dopadlo skvěle.“

Na celkovém Mrvkově umístění se však nic neměnilo, protože se mu škrtaly body za dva nejméně povedené výsledky. „Spokojený být nemůžu. Loni jsem byl druhý a chtěl jsem se dostat zase mezi tři nejlepší. Ukazuje se, že konkurence se proti loňsku zvýšila a probojovat se na bednu je čím dál těžší. Je to hodně o štěstí,“ dodal pátý Jakub. Letošní titul získal Jan Kuneš před Šlechtou, Jiřím Rezkem a Michalem Bendou.

KM Racing Media / min