Mrvka zajel v Přerově nejlepší výsledek

Jezdec KM Racingu závodil na autokrosové trati v Přerově s takovým zápalem, že přehlédl cílovou vlajku

Další vydařený kartcrossový závod v Mascom Cupu má za sebou Jakub Mrvka. Jezdec týmu KM Racing se tentokrát prosadil na klasické autokrosové trati v Přerově, kde v tropickém vedru obsadil třetí místo a v průběžném pořadí jedenáctidílného mistrovského seriálu poskočil na druhou příčku.

Oproti minulosti se Jakubu Mrvkovi tentokrát v Přerově dařilo. „Povedlo se mi dostat trať trochu do paměti a nové auto na ní funguje líp než to předchozí. Poprvé za tři roky mi to v Přerově sedlo už v rozjížďkách. Ze tří jsem dvě vyhrál a v jedné dojel třetí. V semifinále jsem byl druhý, což v tu chvíli znamenalo třetí místo pro nasazení do finále,“ vyprávěl o úspěšném vystoupení sedlčanský závodník.

Finále se kvůli kolizím podařilo odstartovat až na třetí pokus. „Měl jsem nejrychlejší reakci, ale nahoře v zatáčce se o mě trochu opřel Honza Kuneš. To mě rozhoupalo a než jsem se srovnal, tak mě s Ondrou Šlechtou podjeli. Do cíle zbývalo ještě sedm kol, Ondra mě ale brzdil a nenašel jsem skulinu, jak se posunout výš. Do závodění jsem byl tak zabraný, že jsem v zápalu boje přehlédl i odmávnutí cílovou vlajkou… Tenhle výsledek ovšem považuju za úspěch, zvlášť když jsem se dostal na průběžně druhou pozici,“ liboval si Kuba Mrvka.

Víkendový program sužovaly tropické teploty, ale na výsledky pátého dílu Mascom Cupu neměly zásadní vliv. „Jelo se na suchém a tvrdém povrchu a na sluníčku muselo být čtyřicet stupňů. Když se do finálo startovalo už napotřetí, tak jsme trnuli hrůzou, aby to vydržely motory. Nějaký to myslím odnesl, ale víc bylo na trati strkanic a karambolů,“ vykládal třicetiletý jezdec.

Stejně jako soupeři má za sebou sérii čtyř závodních víkendů bez přerušení, což si však pochvaluje. „Jsme parádně rozjetí a rozzávodění. Je to cítit, že mám volant pořád v ruce. Časově to samozřejmě velké plus není, ale příští dva víkendy je volno, a tak bude čas na zahojení bolístek a opravu pochroumané techniky. Závodním pauza přijde určitě každému vhod,“ poznamenal.

Příští závod se pojede v neděli 28. června na rallycrossové trati v Sosnové.

KM Racing Media / min

By |2015-06-08T22:23:46+00:00Červen 8th, 2015|Mrvka|