Jezdec KM Racingu Jakub Mrvka vystoupil v sedmém dílu kartcrossového MASCOM Cupu na bronzový stupínek

Sedlčanská Kotlina byla o víkendu dějištěm sedmého pokračování kartcrossového seriálu MASCOM Cup 2014 a na domácí trati se v rallycrossovém klání výborně držel Jakub Mrvka. Po delší době byl pilot stáje KM Racing spokojený. Jeho bugina totiž správně fungovala a výsledkem byla výborná třetí příčka.

Během měsíční pauzy od posledního závodu v Poříčí nad Sázavou se mechanici Mrvkova týmu postarali o přeladění podvozku. V Sedlčanech to bylo znát a devětadvacetiletý jezdec si změnu pochvaloval. Od měřených tréninků přes kvalifikační jízdy se pohyboval mezi nejlepšími a díky celkově třetímu místu startoval ve finále z první řady.

„Ve čtyřčlenné lajně jsem stál třetí zprava a na výbornou se mi povedl start. Motor Honda teď vypadá super a díky tomu jsem se nějaký čas držel na první pozici. Pak jsem se ale trochu propadl, pozávodil mě Ondra Šlechta a potom ještě celkový vítěz závodu Honza Kuneš. Třetí místo se mi ale po velkém boji s lídrem seriálu Jirkou Rezkem podařilo udržet až do cíle,“ popisoval průběh finálové jízdy Jakub Mrvka.

„S tímto výsledkem jsem ohromně spokojený, protože to bylo hodně vydřený. Vystoupit na bednu je vždycky velký úspěch a třešničkou na dortu bylo, že se mi to povedlo doma,“ pokračoval. „Dalším důvodem je spokojenosti je to, že jsem poskočil na průběžnou třetí příčku.“

Za dva týdny se kartcrossový seriál do sedlčanské Kotliny opět vrátí, ale MASCOM Cup tam bude tentokrát pokračovat autokrosovým závodem.

KM Racing Media / min