Na domácí trati opět nejlepší

Při rallyecrossu v Sedlčanech nenašel Jakub Mrvka soupeře a útočí na vedoucí pozici v KartCross Mascom Cupu

Na začátku června jsem v souvislosti s vítězstvím Jakuba Mrvky ve čtvrtém závodě kartkrosového Mascom Cupu 2015 napsal, že platilo okřídlené heslo Můj dům, můj hrad. Při červencové repríze ve stejném areálu lze konstatovat to samé. Jezdec stáje KM Racing na domácí trati v Sedlčanské rokli opět triumfoval a útočí na vedoucí pozici v mistrovském seriálu.

Opět se ukázalo, že pokud má Kuba Mrvka v pořádku své vozidlo s motorem Yamaha 600, je na rallyecrossových tratích v kartkrosovém seriálu těžko k poražení. O uplynulém parném víkendu se mu na domácím okruhu, kde zná každý výmol, nadprůměrně dařilo ve všech fázích závodu.

„Suprově mi vyšly měřené tréninky, rozjížďky i semifinále. Finálovou jízdu poznamenala ošklivá nehoda Petra Nováka, po níž skončil v nemocnici. Po skoro hodinové pauze jsem měl nejlepší start, ale do závodu se vyrazilo až napotřetí. Opět jsem byl v úvodu nejrychlejší, nikoho před sebe nepustil a slavil velké vítězství,“ vykládal spokojeně Mrvka.

To že mohl jet první, bylo pro něj velkou výhodou. „Za mnou se to hodně strkalo a dost kartů vůbec nedojelo do cíle. Příjemné bylo i to, že jsem měl v čele dobrý výhled a nikdo na mě neprášil,“ pokračoval sedlčanský závodník. „Musím zaklepat, všechno fungovalo a sešel se dobrý výkon techniky i práce jezdce.“

V celkovém pořadí KartCross Mascom Cupu si upevnil druhé místo, na vedoucího Jana Kuneše ztrácí čtyři závody před konce jen dvanáct bodů a útočí na titul. Na třetího Tomáše Gomzjakova má Jakub Mrvka luxusní náskok 39 bodů. „Určitě jsem si před závěrem šampionátu polepšil. Šance na celkové vítězství rozhodně mám,“ liboval si.

Nyní ho čeká autokros v Poříčí nad Sázavou, kde už nebude moci uplatnit zkušenosti nabité v době, kdy se naplno věnoval jen rallyecrossu. „Jsem na to zvědavý. Je to taková krátká klikatá trať nahoru dolu. Mně spíš sedí rovinaté okruhy a velká rychlost, ale o přední umístění se opět poperu,“ dodal bojovně.

KM Racing Media / min