Na Slovensku se Mrvkovi nedařilo

Jezdec KM Racingu bojoval v druhém dílu KartCross Mascom Cupu hlavně s prachem. Těší se, že si spraví chuť v Nové Pace

Po druhém místě v úvodním podniku KartCross Mascom Cupu 2015 v Humpolci poznal tentokrát Jakub Mrvka odvrácenou stranu závodění. Při autokrosu ve Velkých Uhercích na Slovensku skončil na osmém místě a v celkovém hodnocení jedenáctidílného seriálu klesl na pátou pozici.

Svou roli sehrál i neznámý okruh na Slovensku. „S poměrně dlouhou tratí jsem se za pochodu sžíval. Byla to černá nagumovaná šotolina, skoro jako asfalt, ale dost se na ní prášilo. Trochu mě trápil podvozek, nebyl jsem schopný ho správně nastavit,“ vyprávěl Kuba Mrvka.

Smůla ho potkala ve druhé rozjížďce, kdy bleskově vypálil, ale traťoví komisaři jeho startovací manévr označili jako ulitý. „Závod se zastavil a nebyla s nimi řeč. Dostal jsem pětivteřinovou penalizaci. V opakované jízdě jsem sice dojel druhý, ale když se k mému času připočetlo těch pět vteřin, rázem jsem byl až jedenáctý,“ kroutil hlavou sedlčanský závodník. Zároveň i nad tím, že pořadatelé z časových důvodů zrušili třetí rozjížďku a tím pádem si nemohl vylepšit bilanci.

„V semifinále jsem startoval z druhé řady a dojel čtvrtý, z čehož vyšla pro finále opět druhá lajna. Pak už to byla hrůza. Pořadatelé nepokropili trať a jak se za karty v první řady prášilo, vyráželi jsme do černé tmy. Kvůli ulití jednoho soupeře se startovalo podruhé. Chvíli to pro mě bylo trošku lepší, ale brzy nebylo opět nic vidět,“ popisoval podmínky jezdec KM Racingu.

„Někdo letí i do tmy, ale to není úplně můj styl. V ohromném prachu jsem se do cíle dostal osmý. Organizačně to ve Velkých Uhercích moc neklapalo. V sobotu se jely jen tréninky, všechny jízdy o body nechali pořadatelé na neděli a pak se nemohli vejít do časového programu. Škoda slov, už teď se těším, že si pořádně zazávodím v Nové Pace, kde všechno funguje, jak má, a vydoluju nějaké lepší body,“ dodal Mrvka, jehož v následujících třech víkendech čeká pokaždé závod. Hned po Nové Pace se jede na konci května v Sedlčanech a začátkem června v Přerově.

KM Racing Media / min