Petrovický víkend ve znamení pětek

Kristýna Vítková je ráda, že si ze třetího podniku domácího motokrosového seriálu odvezla alespoň nějaké body

Někdo motokrosovou trať v Petrovicích u Karviné miluje, někdo jí v lásce zase příliš nemá. Kristýna Vítková z týmu KM Racing patří spíš do té druhé skupiny a bylo to znát i při třetím podniku sedmidílného seriálu Buksa/Ados motokros 2016, který se uskutečnil v neděli 10. července.

Základní momenty uplynulého víkendu devatenáctileté Kristýny Vítkové si byly hodně podobné. „Ten den se se mnou táhlo číslo 5. Byla jsem pátá v kvalifikaci, pátá v prvním i druhém závodě a stejné místo jsem obsadila i celkově. Bohužel jsem se na pátou příčku propadla také v průběžném pořadí domácího šampionátu,“ vyjmenovala mladá motokrosařka události ve znamení pětek.

„Ale ke startům teď trochu podrobněji. První nebyl nic moc. Odstartovala jsem asi osmá a v půlce závodu jsem se dostala na páté místo. Jenže holky vepředu mi dost ujely, a tak jsem si aspoň pohlídala tu pátou pozici. Druhy start už byl o hodně lepší. Vyrazila jsem třetí, ale moc dlouho mi to nevydrželo. V jednom esíčku jsem si to zašlápla a propadla se na páté místo, a tak jsem i dojela,“ popisovala své zápolení Kristýna Vítková.

„Musím přiznat, že jsem na největší soupeřky tentokrát neměla, ale jsem ráda, že jsem vyjela alespoň nějaké body, které se mi v dalším pokračování seriálu určitě budou hodit. Čekají nás ještě čtyři díly mistrovství republiky, takže nic nevzdávám,“ vzkázala bojovně závodnice z Benešova.

Příští závod se jede 7. srpna v Kaplici.

Průběžné pořadí MČR žen v motokrosu (po třech závodech): 1. Jana Antošová (Buksa/Ados KTM) 138 b., 2. Barbora Laňková (Action Racing) 134, 3. Tereza Hromková (HT Group Racing) 114, 4. Marika Mlýnková (SMS Chomutov) 107, 5. Kristýna Vítková (KM Racing) 106.

min / KM Media Racing