Posádka kamionu Liaz čeká na rozhodnutí vedení soutěže

Pátá etapa Rallye Dakar výrazně zkomplikovala premiérovou účast kamionové posádky týmu KM Racing. Na trio Martin Macík jr., Miloslav Janáček a Michal Mrkva dosedla po středečních problémech s turbodmychadlem opět smůla technického rázu a nyní se rozhoduje o jejich setrvání v soutěži.

Etapa byla velmi rozbitá, prašná a rychlá, což se negativně projevilo v tom, že kluci museli už na desátém kilometru měnit prasklou gumu. Díky tréninku to zvládli na výbornou a ztrátu rychle dohnali.

Bohužel na 250. kilometru se zadřelo ložisko v zadním diferenciálu a posádka s číslem 525 musela vynechat několik průjezdových bodů, protože měla náhon pouze na přední nápravu. To je v rozporu s pravidly Rallye Dakar a jury maratonské soutěže řeší, za jakých podmínek a zda vůbec bude jediný kamion Liaz v rallye pokračovat.

„Nedojeli jsme do cíle a hrozí nám konec Dakaru. Snažíme se alespoň zůstat v závodě i s velkou penalizaci,“ sdělil k neradostné události Martin Macík mladší.

Opět se ukázalo, jak i nová technika dokáže být zrádná. Když není přáno, není dáno. Ráno jihoamerického času bude znám verdikt a uvidí se, jestli Macík a spol odstartují do 6. etapy.

KM Racing Media / min