Posádka KM Racingu zvládla úvod Dakaru na výbornou

Po sobotním zahajovacím ceremoniálu čekalo účastníky 37. ročníku Rallye Dakar náročné nedělní ráno. Také v týmu KM Racing vrcholily poslední přípravy na první argentinskou etapu z Buenos Aires do Villa Carlos Paz, dlouhou 838 kilometrů.

Cíl posádky žlutočerného Liazu byl jasný. Dojet do dvacátého místa. Martin Macík, Miloslav Janáček a Michal Mrkva do cíle nakonec dorazili patnáctí a s výsledkem jsou naprosto spokojení.

„Věděli jsme, že během první etapy musíme zabrat a předstihnout minimálně pět soupeřů, abychom se v dalším průběhu soutěže dostali do první dvacítky. To je velice důležité, protože prvních dvacet kamionů startuje po dvou minutách. Ostatní posádky mají odstupy jen 30 sekund,“ vysvětluje pilot týmu KM Racing Martin Macík jr. A to se nakonec podařilo a vůz s číslem 525 dorazil do cíle na výborném 15. místě.

„Jelo se nám dobře, první kamion jsme předjeli už na třetím kilometru, pak následovalo 140 kilometrů v hustém prachu, který vířila auta před námi a přes nějž nebylo téměř nic vidět. Ale to je Dakar. S prachem a vedrem se tu počítá,“ komentuje průběh závodu nejmladší pilot kamionu ve startovním poli.

Posádka týmu KM Racing přijela do cíle o 5 minut a 40 sekund později než vítězný Nizozemec Stacey, měřených 175 kilometrů absolvovala průměrnou rychlostí nad 100 km/hodinu a z kvalitního výsledku se pochopitelně radovala. Stejně tak fanoušci týmu, kteří však během úvodní etapy znejistěli, když se speciál Liaz neobjevoval v průběžných výsledcích.

„To bylo zřejmě způsobeno právě tím, že jsme jednotlivé úseky projížděli v těsném kontaktu s našimi soupeři. Proto kontrolní měření náš kamion nezaznamenala,“ vysvětluje Macík.

V celém týmu KM Racing panuje po prvním dějství skvělá nálada a posádka se těší na pokračování maratonské soutěže.

KM Racing Media