První start a hned pódium!

Změna stroje se Jakubovi Mrvkovi vyplatila. Na začátku sezony si v Humpolci dojel pro druhé místo

Zimní přestávku využil člen stáje KM Racing Jakub Mrvka (na snímku vlevo) k pořízení nové pohonné jednotky a v prvním podniku KartCross Mascom Cup 2015 nastoupil do autokrosu v Humpolci s agregátem Yamaha. I když šlo o zásadní změnu, vybojoval ve vyrovnané finálové jízdě vynikající stříbrnou pozici.

„Do loňska jsem jezdil s motorem Honda, ale výsledkově i pocitově to nebylo ono. Navíc jsem ho měl už čtyři roky a chtěl jsem zkusit něco jiného. Proto jsem si pořídil Yamahu, která je podle dostupných informací o kousíček lepší,“ popsal Jakub Mrvka důvody změny.

Předělané vozidlo si vyzkoušel poslední dubnový víkend při prvním dílu jedenáctidílného seriálu KartCross Mascom Cup 2015 v Humpolci. „Cílem dvoudenního programu bylo hlavně učení s novou technikou. To se projevilo v trénincích, kdy jsem dvakrát zajel desáté místo. Auto se chová kvůli novějším tlumičům odlišně, ale hlavně motor má jiný průběh. Jedná se pro mě o nový styl jízdy,“ vysvětloval sedlčanský závodník.

Systém Mascom Cup má proti loňsku pozměněnou podobu. Po třech rozjížďkách všichni účastníci nově postoupí do dvou semifinálových jízd a sedm nejlepších z každé pak bojuje ve finále. Celkové pořadí pak neurčuje jen závěrečná jízda, ale bodový součet ze všech absolvovaných startů. Jakub Mrvka byl v rozjížďkách dvakrát pátý a v závěrečné skončil sedmý. V semifinále ale dojel třetí a ve finále startoval – stejně jako ve všech předchozích případech – z druhé řady vpravo.

„Ve finále to byl velice vyrovnaný souboj. Docela se mi povedl start a ze začátku jsem jel na čtvrtém místě. Přede mnou se odehrála strkanice a dostal jsem se na třetí místo,“ vyprávěl Mrvka. V tvrdém souboji pódiovou příčku na okamžik opustil, ale zase se na ní vrátil. Když už z dálky viděl šachovnicový prapor, pošťouchl se s kolegou ze společného stanu Michalem Bendou a protáhl se na druhé místo. Vítězem se stal Jiří Rezek.

„Dopadlo nad mé očekávání skvěle. Na jednu stranu to bylo učení, ale pak přišel úspěch. Na nově se chovající auto jsem si postupně zvykal a v závěru jsem získal krásné druhé místo, k němuž mi popravdě svým způsobem dopomohlo štěstí,“ radoval jezdec, který v loňském šampionátu obsadil pátou příčku. „Ještě se s autem potřebuju víc sžít, ale chtěl bych minimálně zlepšit minulé celkové umístění,“ dodal směrem k pokračování pohárového seriálu.

Další program KartCross Mascom Cup 2015:

  • 15. – 17. května Velké Uherce (SR)
  • 22. – 24. května Nová Paka
  • 29. – 31. května Sedlčany
  • 5. – 7. června Přerov
  • 26. – 28. června Sosnová
  • 17. – 19. července Sedlčany
  • 24. – 26. července Poříčí nad Sázavou
  • 28. – 30. srpna Dolní Bousov
  • 25. – 27. září Nordring (Rak.)
  • 9. – 11. října Sedlčany

 KM Racing Media / min