Ještě delší a těžší než v minulých letech slibují ruští pořadatelé tradiční letní Silk Way Rally. Na trase mezi moskevským Rudým náměstím a jihoruskou Astrachaní budou muset závodníci překonat 5000 kilometrů celkové délky závodu a na nich přes 3500 kilometrů speciálních zkoušek.

Závod, který se bude konat v termínu od 4. do 12. července 2014, se z Moskvy nevydá přímo na jih, ale na východ. Projede Tatarstánem (jeho volba je jasná, je domovinou vozů Kamaz) a v jedné z etap zavítá i do Kazaně (tam mimochodem startoval hned první ročník Silk Way Rally v roce 2009, i za účasti KM Racingu  a jmenovitě otce i syna Macíkových v jedné kabině společně s Pepíkem Kalinou). Poté se soutěž dostane do stepí Kazachstánu, kde je slibována i jedna okružní loop etapa. Přes tok řeky Volhy se pak dostanou zpátky do Volgogradu a projedou to “nejvýživnější” z písečných úseků nejen u tohoto města, ale zejména pak v píscích u Astrachaně.

“Je jasné, že Silk Way Rally je jedním z nejdůležitějších závodních podniků svého druhu. Kromě sportovní hodnoty výsledku jde také o neocenitelnou prověrku lidí a techniky na poloviční cestě vstříc nového ročníku Dakaru. KM Racing rozhodně nechce na této rallye chybět. V jaké podobě, s jakými vozy a posádkami, to bude předmětem následujícího vývoje, který celý tým čeká, a naši příznivci o tom budou průběžně informováni,” řekl šéf týmu Martin Macík

Dodejme, že při posledním ročníku náročné rallye obsadily vozy KM Racingu páté (Jarda Valtr) resp. sedmé (Vlasta Vildman) místo, což znamenalo nejlepší výsledek českých účastníků.

KM Racing Media / Jiří Vintr