Spokojenost s evropskými body

Motokrosařka Kristýna Vítková se ze šampionátu starého kontinentu v polském Ciezynu vracela s dobrou náladou

Další zkušenosti s mezinárodním motokrosem získala Kristýna Vítková na jednorázovém závodě mistrovství Evropy v polském Ciezynu. V konkurenci víc jak padesáti soupeřek ze sedmnácti zemí dosáhla jezdkyně stáje KM Racing ve třech jízdách solidních výsledků, získala body a byla se svým vystoupením spokojená.

V Ciezynu se totiž sešla až na absolutní špičku srovnatelná konkurence, která startuje v seriálu mistrovství světa. „Závod byl vypsaný jako zkušební, ale podle prvních ohlasů by se měl v příští sezoně skládat z několika samostatných podniků,“ začala své vyprávění Kristýna Vítková.

V kvalifikaci si vedla dobře. „Byly jsme náhodně rozděleny na dvě poloviny a podařilo se mi dojet na šestém místě, v součtu obou rozjížděk jsem byla jedenáctá, což na postup do závodu bohatě stačilo,“ pochvalovala si devatenáctiletá slečna, která usedá na čtyřtaktní motocykl KTM SX-F 250.

V ostrých jízdách se však potvrdila trochu nepříjemná skutečnost. „Z předchozích vystoupení v mistrovství světa mám určité obavy ze situací po startu. Jezdila jsem proto spíš zezadu, a to mi v první rozjížďce vyneslo sedmnácté místo, druhá pak byla jako přes kopírák,“ líčila motokrosařka z Benešova.

„Před třetí jízdou pořadatelé podle mě tvrdou trať příliš pokropili, a ta pak hrozně klouzala. Přesto jsem se rozhodla, že zkusím rychle odstartovat. Jenže hned v první zatáčce jsem skončila na zemi…,“ pokračovala Kristýna. „Motorku jsem ale naštěstí rychle zvedla a začala soupeřky stahovat. Jenže v osmé minutě závodu jsem se s jednou z nich dostala do kolize, při tom se mi zlomila řadička a v kvaltu zůstala čtyřka.“

Navzdory tomuto hendikepu Kristýna Vítková dokončila závod na osmnácté příčce a stejná pozice jí patří i v součtu všech tří mistrovských jízd. „Měla jsem štěstí, že jsem na rozdíl od ostatních holek tolik nepadala. Jsem s tímto výsledkem spokojená, protože jsem konečně posbírala nějaké body,“ uzavřela závodnice KM Racingu, která se o nadcházejícím víkendu vypraví do Německa, kde ji čeká Ladies cup v Sprembergu.

min / KM Media Racing