Stupně vítězů v Kaplici

Kristýna Vítková překvapila kvalifikačním vítězstvím, v první jízdě dojela na třetím místě

Vystoupení na těžké trati v Kaplici má za sebou mladičká Kristýna Vítková a se svým výkonem může být jezdkyně stáje KM Racing spokojená. V motokrosovém areálu Blanská kotlina se jí nejprve podařilo v kvalifikaci porazit všechny soupeřky a v první rozjížďce pak vystoupila na pódium.

Čtvrtým závodem se sedmidílný elitní seriál Buksa/Ados motokros MMČR 2016 přehoupl do druhé poloviny. Trať mistráku v jihočeské Kaplici je známá tím, že je velice náročná a pokaždé se dost rozbije.

„Na Kaplici jsem pečlivě trénovala. Jednak na motorce, ale hodně času jsem věnovala i jízdě na kole, běhání a přípravě ve fitku,“ prozradila Kristýna Vítková. „ Trať se mi líbila, trénink jsem si užila a kvalifikaci jsem poprvé v historii na republice vyhrála. To bylo pro mě samotnou překvapení,“ přiznala.

Starty se jí ale zcela nevydařily. V první jízdě lépe vyrazily Jana Antošová a Barbora Laňková, ale Kristýna dojela za nimi na třetím místě. „Dlouho jsem jezdila čtvrtá za Marikou Mlýnkovou, ale nakonec se mi jí podařilo předjet,“ pochvalovala si devatenáctiletá dívka.

Ve druhé jízdě se jí už tolik nedařilo. „Měla jsem špatný start a hned při prvním sjezdu jsem přepadla přes řídítka. Než jsem se posbírala, zvedla motorku a srovnala packy a řídítka, ocitla jsem mezi posledními,“ vyprávěla motokrosařka z Benešova.

„Pak jsem se dotáhla na šesté místo a celkově z toho byla pátá příčka. Před sebou máme ještě tři závody mistrovství republiky, a tak uvidíme, jak to půjde dál,“ dodala jezdkyně sedlající čtyřtaktní motocykl KTM SX-F 250.

Průběžné pořadí mistrovství ČR žen v motokrosu (po čtyřech závodech): 1. Barbora Laňková (Action Racing) 184 b., 2. Jana Antošová (Buksa/Ados KTM) 182, 3. Tereza Hromková (HT Group Racing) 150, 4. Marika Mlýnková (SMS Chomutov) 143, 5. Kristýna Vítková (KM Racing) 141.

Šampionát pokračuje 4. září závodem ve Vranově u Brna.

min / KM Media Racing

Foto: Martin Marek