Po blátivém martyriu v devátém dílu kartcrossového MASCOM Cupu chce Jakub Mrvka zabojovat o konečnou bronzovou příčku

V předposledním dílu MASCOM Cupu 2014 na autokrosové trati v Dolním Bousově na Mladoboleslavsku klesl jezdec KM Racingu Jakub Mrvka na pátou pozici v průběžném pořadí elitního kartcrossového seriálu. Za deváté místo na kluzké trati získal 38 bodů, ale ještě nic nevzdává a o medailové pozice se popere za dva týdny při vyvrcholení série v rallycrossovém areálu v Sosnové.

„Počasí vůbec nepřálo, povrch spíš odpovídal tomu, jakoby se jelo na ledu. Měřené tréninky a rozjížďky mě postavily na startovní pozici až do třetí řady. Bylo to víceméně o tom, kdo se nepřetočí, protože to opravdu hodně klouzalo. Dolní Bousov není za žádných okolností moje oblíbené závodiště a nám se bohužel nepodařilo změnit nastavení na blátivou trať. Proto se těším, že si za čtrnáct dní při rallycrossu v Sosnové spravím chuť,“ hlásil po závodě pilot KM Racingu.

Sobotní přeháňky a nedělní deštivé počasí udělaly z okruhu v Dolním Bousově nevyzpytatelnou ruletu. Příliš se nedařilo ani dalším favoritům. Lídr Rezek skončil osmý, druhý Benda čtvrtý. Před Bousovem šestý Šlechta vyhrál a tím se v čele vyrovnal Rezkovi. Do průběžného pořadí se už promítlo škrtání jednoho nejhoršího výsledku a po Sosnové se vymaže další.

Na bahnité trati měly kartcrossy tendenci se přetáčet. „Hned v první zatáčce do mě vrazila jedna z bugin, která mě skoro přetočila, přičemž mě v ten samý moment srovnal jiný z kartů, který mě vrátil do původní stopy s mírnou poruchou podvozku. Nejen pro  nepříznivé podmínky, ale i kvůli poškození vozu jsem dojel na devátém místě. Když v Bousově prší, tak se tam prakticky nedá závodit. Klouže to jako na sněhu a byl jsem tam dost ztracený,“ krčil rameny.

Do posledního desátého dílu kartcrossového MASCOM Cupu 2014 v Sosnové u České Lípy půjde Mrvka s tím, aby se pokusil vrátit na bronzovou příčku. „Bude to kvůli škrtání ještě hodně zajímavé, ale nevím, jestli se to může obrátit v můj prospěch. Dopočítat se to v této chvíli nedá, ale každopádně budu bojovat o co nejlepší umístění,“ přemítal.

V nejbližších dnech čeká Jakuba na jeho bugině spousta práce. „Jednak se musí přenastavit podvozek na rallycrossové podmínky a hlavně musím celý kartcross rozebrat a vyčistit z bousovské bahenní lázně. Všechno se pak bude muset promazat a vyzkoušet,“ dodal.

KM Racing Media / min