V Dolním Bousově bez finále

Jezdec KM Racingu zůstává i po nižším bodovém zisku na druhém místě kartkrosového Mascom Cupu

Pro Jakuba Mrvku to nebyl právě vydařený víkend. Po nezaviněném semifinálovém karambolu nemohl s poničeným kartem nastoupit do finálové jízdy a přišel o důležité body Mascom Cupu 2015. Navzdory tomu jezdci stáje KM Racing v průběžném pořadí stále patří druhá příčka.

V Dolním Bousově na Mladoboleslavsku se jezdilo za vysokých teplot a trať se musela kvůli nadměrnému prášení kropit. Jenže to se organizátorům nepodařilo správně odhadnout. „Pro ostatní autokrosové disciplíny vypadala trať namočená přiměřeně, ale na kartcross tam toho nalili tolik, že na trati byla samá louže. Nedalo se na tom pořádně jet, připadalo mi to, jako když se plácáme na ledě. Dost hrozný,“ kroutil hlavou Kuba Mrvka.

„Zkoušeli jsme měnit gumy ze suchých na hrabky se špunty, ale na uklouzaným jílu nefungovalo nic,“ pokračoval sedlčanský jezdec, který v rozjížďkách obsadil postupně třetí a dvě druhá místa. Semifinále pak pro něj bylo konečnou, když jeden soupeř na uklouzané trati nečekaně vybočil z trati a při tom trefil Mrvkův kart. Ten dostal takovou ránu, že už s ním nebylo možné dál pokračovat.

„Do finále jsem tedy vůbec nenastoupil a nemohl v něm získat žádné body. Zatím zůstávám po škrtnutí nejhoršího bodového zisku stále druhý, ale na tuto pozici se tlačí víc kandidátů,“ popsal situaci třicetiletý závodník. Za dva týdnu ho čeká rallycross v rakouském Nordringu a na závěr autokros na domácí trati v Sedlčanské kotlině.

„Rakouskou trať na asfaltu mám rád. Je to rychlé, a to se mi líbí. Akorát bych se tam potřeboval konečně prosadit. Loni mě ve finále vyloučili za předčasný start a předloni, když jsem v předposledním kole vedl, jsem dostal hodiny a skončil čtvrtý. Snad se na mě nebude tentokrát tolik lepit smůla,“ přál si Mrvka.

KM Media Racing /min

By |2015-09-01T21:30:30+00:00Září 1st, 2015|Mrvka|