Jezdec KM Racingu Jakub Mrvka zopakoval při osmém dílu MASCOM Cupu na autokrosové trati v Kotlině umístění na stupních vítězů

Stejný výsledek – třetí příčku – jako při červencovém podniku kartcrossového MASCOM Cupu 2014 v Sedlčanech vybojoval v neděli na stejné trati jezdec KM Racingu Jakub Mrvka. Rozdíl mezi oběma závody byl v tom, že zatímco před třemi týdny se jelo v sedlčanské Kotlině na rallyecrossovém okruhu, tentokrát byl na programu autokros.

Tři druhá místa v rozjížďkách posunula Jakuba Mrvku jako třetího do první řady finále, které se jelo v Kotlině na prašné trati a v tropickém vedru. „Hned po startu jsme se s Ondrou Šlechtou prali o druhé místo. Bohužel se mi o něco méně povedl výjezd po skoku a pak jsem až do cíle kroužil na třetím místě,“ vyprávěl po závodě domácí sedlčanský jezdec, před nímž kromě Šlechty skončil ještě vítězný Jan Kuneš.

„Tenhle výsledek považuji v konkurenci sedmnácti kartů za úspěch. Dostat se do první lajny na startovním roštu a pak na pódium je ve vyrovnaném poli jezdců docela zázrak. Všem jedou buginy hodně podobně, takže záleží, jak je na tom kdo jezdecky,“ pokračoval průběžně třetí Mrvka, který si v pauze mezi dvěma sedlčanskými závody nechal naladit agregát Honda. „Cítil jsem, že motor víc táhne, ale na lepší umístění to zatím nestačilo. Před dalším závodem se podíváme na podvozek. Myslím, že budou potřeba zrepasovat tlumiče.“

Osmý díl MASCOM Cupu využila stáj KM Racing i k propagaci svého závodního programu. Jakuba Mrvku totiž přišel podpořit nový pilot kamionu Martin Macík mladší. Do Kotliny přijel s dakarským liazem a při polední závodní pauze předvedl motoristickým příznivcům exhibici. „Esemesková soutěž přítomných diváků určila čtyři výherce, které jsem pak vozil na autokrosové trati. S každým jsem objel několik okruhů a fanoušky asi nejvíc bavilo, když viděli kamion létat na hlavním motokrosovém skoku. Před tribunami devítitunový kolos plachtil okolo deseti metrů,“ popsal své účinkování Mates.

Další zastávkou kartcrossového seriálu bude o posledním srpnovém víkendu autokrosový závod v Dolním Bousově.

KM Racing Media / min