V Nové Pace si spravil chuť

Jakub Mrvka skončil třetí, ale po závodě musel traťovým komisařům dokazovat, že patří na pódium

Novopacká Štikovská rokle působila na Jakuba Mrvku jako hojivá mast na otevřenou ránu, kterou utrpěl před týdnem v podobě osmého místa ve Velkých Uhercích na Slovensku. Na klasické autokrosové trati v Podkrkonoší bylo v závodě seriálu KartCross Mascom Cup 2015 hned všechno pozitivnější. Výsledem bylo krásné třetí místo a posun na průběžně čtvrtou příčku.

Závodník KM Racingu se těšil na klasickou hlinito-písčitou trať, která je svým umístěním, terénem a povrchem v Evropě ojedinělá a mezi jezdci značně oblíbená. „V Nové Pace jsem si pořádně spravil chuť. Začalo to už měřenými tréninky. Skončil jsem třetí a v rozjížďkách se postupně lepšil, takže jsem nejdřív bral třetí místo, pak druhé a nakonec projel cílem první,“ vyprávěl Jakub Mrvka.

Díky tomu stál ve finále na startovním roštu v první řadě. „Tam mě poprvé za celý víkend trochu zradila startovní reakce a na kopci jsem byl myslím čtvrtý. Přede mnou jel Michal Benda, ale nějak ztrácel tempo, takže mě brzdil, až se před nás někdo protáhnul,“ pokračoval sedlčanský závodník s tím, že soupeři za půl kola zdechl motor a on do něj najel.

„Zatím co já mohl pokračovat, on zůstal stát. Za chvíli jsem se dostal na třetí místo, protože vedoucí kart šel do hodin. Když jsem ujel kolo a blížil se k Michalovi, tak jsem zpovzdálí sledoval, jak dokázal stroj nastartovat a vyrazil znovu do závodu,“ popisoval Kuba Mrvka neobvyklou situaci. „V tu chvíli jel přede mnou, ale měl kolo ztrátu, jenže závodil tak, jakoby byl skutečně třetí. Nešlo mi ho předjet.“

V tomto pořadí závod v Nové Pace skončil, ale traťoví komisaři kupodivu Bendovo zastavení a ztrátu jednoho okruhu vůbec nezaregistrovali a kuriózně ho považovali za třetího v cíli. „Dokonce ho chtěli vyhlásit na stupních vítězů. Teprve tam se po dlouhém vysvětlování vyjasnilo, že Michalovi chyběl jeden průjezd a neodejel potřebný počet kol. Až potom jsem mohl vyskočit na pódium a užít si radost z podařeného závodu,“ pochvaloval si jezdec KM Racingu.

Hned nadcházející víkend čeká Jakuba Mrvku vystoupení v domácím prostředí. V Sedlčanech se totiž uskuteční čtvrtý díl Mascom Cupu, který se tentokrát pojede jako rallyecross. „Nebude na to dost času, ale kart musíme na odlišné podmínky připravit. Hlavně přenastavit tlumiče a nasadit rallyecrossová kola,“ dodal třicetiletý vyznavač kartcrossu.

KM Racing Media / min