Kamiony a buginy KM Racingu čeká na tradičním tuniském soustředění ostrý test v pouštních podmínkách

Téměř tři týdny se budou v tuniské poušti na sezonu vytrvalostních soutěží připravovat členové stáje KM Racing. Při tradičním kempu se základnou v oáze Ksar Ghillane projdou ve dnech 20. 5. až 9. 6. potřebnými testy dva kamiony a tři buginy a v jejich kokpitech nově sestavené posádky.

V náročných pouštních podmínkách budou najíždět kilometry pod vedením týmového bosse Martina Macíka, jemuž budou asistovat sportovní manažer Martin Pabiška a Martin Macík mladší. Ze známých osobností sedlčanské stáje nebudou na soustředění chybět dakarské legendy – Josefové Macháček a Kalina.

„Vyrážíme v plné síle. Trénink v Ksar Ghillane nám vždycky hodně pomohl a tradičně přináší i nové poznatky. Odhalí, jestli správně fungují technické novinky, při jízdách těžkým terénem získáváme spoustu zkušeností. Tyto testy jsou důležité zejména pro naše nováčky. Určitě to tak bude i tentokrát,“ říká Martin Macík mladší.

 „V plánu máme jezdeckou i fyzickou přípravu. Vozidla musíme v Tunisku nutně otestovat a kvůli vypadnutí červencové Silk Way Rally pojmeme soustředění trochu náročnějším způsobem,“ pokračoval Martin. „Chceme najezdit co nejvíce kilometrů a z toho důvodu s sebou bereme roadbooky maratonů, které vedou okolím Ksar Ghillane. Moc vhodných  soutěží, kde by mohly kamiony závodit, totiž není na výběr.“

Kamiony Liaz se po návratu z letošní Rallye Dakar podrobily nezbytným opravám, stejně jako původně Macháčkova buggy MD Optimus. Zkušený pilot však v saharských píscích představí svůj nový jednomístný stroj, premiéru zažije i KMR Buggy PGO. Pro zábavu dvou turnusů klientů KM Racingu budou na místě připraveny dvě Toyoty Hilux a osm čtyřkolek.

KM Racing Media / min