Ve Vranově asi nejlepší jízda kariéry

V pátém dílu mistrovského seriálu vystoupila motokrosařka stáje KM Racing Kristýna Vítková dvakrát na stupně vítězů

Na závody v areálu ve Vranovském žlebu, kde se v neděli 4. září konala pátá zastávka seriálu Buksa/Ados Motokros MMČR 2016, bude mladičká členka týmu KM Racing Kristýna Vítková ráda vzpomínat. Zajela tam totiž nejlepší výsledky sezony a možná i své kariéry.

Čas od posledního závodu v Kaplici zkraje srpna věnovala Kristýna Vítková částečně odpočinku na dovolené v Chorvatsku, a to ji očividně prospělo. „Na závod do Vranova jsem jela s tím, že bych chtěla dohnat bodovou ztrátu. Průběžně jsem byla na pátém místě,“ vyprávěla devatenáctiletá slečna.

„Trať hodně nakropili, a to se mi zamlouvalo. Trénink jsem si užila a kvalifikaci se mi podařilo nejrychlejším časem v posledním okruhu vyhrát,“ radovala se Kristýna Vítková, která závodí na čtyřtaktním motocyklu KTM SX-F 250.

Pomohla rada od Filipa Neugebauera

„Měla jsem z toho opravdu dobrý pocit, bavilo mně to a byla jsem ve svém živlu,“ pokračovala motokrosařka z Benešova, která měla dlouho problémy se starty. Došla si ale pro radu ke zkušenému Filipovi Neugebauerovi a starty se zlepšily. „Díky Filipe, do obou závodů jsem odstartovala jako první!“

Dalším problémem Kristýny bylo udržet hlavu v klidu a nebýt zbytečně zbrklá. I to se je ve Vranově podařilo zvládnout. V první jízdě se na čele přetahovala s Janou Antošovou. „Snažila jsem se jí držet, ale pak jsme dojely holky o kolo zpět, a to mě zbrzdilo. Jana mi cukla, ale z druhého místa jsem měla obrovskou radost,“ vykládala Kristýna.

Podobně vypadala i druhá jízda. Vedla a tlačila se na ní zase Jana Antošová. „Jenže si o mně brnkla a upadla. Pak mě dojela Bára Laňkova. Předstihla mě, jednou jsem ji to vrátila, ale pak šla definitivně dopředu. Jela fakt skvěle, nestačila jsem jí, takže v cíli zase krásné druhé místo,“ usmívala závodnice KM Racingu.

Celkově už třetí v šampionátu

„Dvě stříbrná pódia dala dohromady jen třetí místo, protože holky dojely každá první a třetí a získaly o bod víc než já. To mi ale radost nezkazilo. Poprvé jsem vydržela jejich tempo a zbytečně nechybovala. Byl to nejlepší závod sezony možná i celé mé kariéry, ale ještě není konec sezony,“ povídala Kristýna Vítková, kterou stejně jako její soupeřky čekají další motokrosové podniky v Opatově v Lokti.

„Takže teď musím ještě hodně makat, aby bylo reálné Vranov zopakovat. A mám do toho teď větší chuť,“ přiznala dívka ve žluté kombinéze a dodala s radostí: „Celkově jsem se posunula na třetí místo v šampionátu, a tak uvidíme, co přinesou zbylé dva závody.“

Výsledky závodu mistrovství ČR žen v motokrosu ve Vranově: 1. Barbora Laňková (Action Racing team/Suzuki) 3. a 1. místo, 2. Jana Antošová (Buksa/Ados KTM Team/KTM) 1. – 3., 3. Kristýna Vítková (KM Racing/KTM) 2. – 2.

Průběžné pořadí MČR (po pěti závodech): 1. Laňková 229 b., 2. Antošová 227, 3. Vítková 185.

min / KM Media Racing

Foto: Milan Diška