Zasloužené vítězství na domácí trati

Po triumfu v Sedlčanské rokli postoupil Jakub Mrvka v KartCross Mascom Cupu na průběžně třetí místo 

Jezdec stáje KM Racing Jakub Mrvka dokonale naplnil okřídlené heslo Můj dům, můj hrad. Sedlčanský jezdec totiž zvítězil ve čtvrtém dílu seriálu KartCross Mascom Cup 2015, který se jel na jeho domácí rallyecrossové trati v Sedlčanské rokli, a slavil tak první letošní triumf.

O posledním květnovém víkendu se mu dařilo prakticky po celou dobu závodního programu. „Z měřených tréninků jsem si zajistil pole position na první rozjížďku a vyhrál jí stylem start – cíl. Stejným způsobem se mi dařilo i ve druhé rozjížďce a ve třetí jsem skončil druhý. V následném semifinále mi vítězství o jedno místo také uteklo, ale celkově třetí pozice stačila na první finálovou řadu,“ vyprávěl Kuba Mrvka.

Ve finále nejlépe odstartoval Michal Benda, ale hned v první zatáčce byl moc dlouhý. „Nechal se vynést, dostal jsem pod něj a vyrazil první do kopce. Vedení jsem udržel až do cíle a jsem hodně spokojený. Na vítězství se určitě podepsala skutečnost, že tuhle trať znám ze všech kluků nejlíp. Navíc mám rád rallycross a asfalt,“ poznamenal jezdec, který je „odkojený“ právě touto automobilovou disciplínou, které se naplno věnoval skoro deset let.

Hned následující víkend se kartcrossový „kolotoč“ přesune na klasickou autokrosovou trať do Přerova. „Znovu nás během pár dnů čeká přenastavení auta. Já se budu snažit přerovský okruh trochu pochopit, protože se mi na něm moc nedaří. V Přerově budou zase ve výhodě jezdci, kteří prošli autokrosem,“ dodal Jakub Mrvka, který se díky sedlčanskému vítězství posunul v průběžném pořadí na třetí pozici.

KM Racing Media / min